Камнеломка

19014229745731c3a2ed6224.85510127

Назва представників цього роду походить від латинських слів saxum - камінь і frage - ламаю. Ці вічнозелені багаторічні рослини дійсно здатні рости на каменях і практично на голих скелях. У природі вони часто зустрічаються на вапняку і граніті.

Дрібні листя, що утворюють прикореневу розетку, сірувато-зеленого кольору з зубчиками по краю. Волоть дрібних квіток сидить на довгій квітконіжці. Забарвлення біле, світло-жовта, червона.

Це невелике рослинка (4-8 см заввишки) досить декоративно. Цвіте в травні - червні.

Застосування ломикаменю в саду

Ломикамінь розміщують на північних або східних схилах серед каменів, але саме цей вид бажано садити в гумусному ґрунту, де він утворює густі зарості. Використовується для альпінаріїв.

розмноження ломикаменю




Розмножується камнеломка влітку шляхом живцювання і діленням кореневищ.

Відео: Молодило і ломикамінь

Уражається сірою гниллю, іржею, борошнистою росою, пятнистостями і листовими нематодами.

Камнеломка Арендса зростає на моїй дільниці вже років 6. Дісталася вона мені в вигляді грудочки зеленого моху розміром з долоню.

Відео: Камнеломка догляд

Місце для нього відразу вибрала сонячне, тому поливати доводилося часто. Через деякий час грудочку перетворився в гарний зелений килимок, який на початку травня «обзавівся» другим ярусом - цілим килимом з яскравих квіток на тонких ніжках. Згодом ця пишнота трохи зблідло, а через 3-4 тижні і зовсім закінчилося.

Відцвілі квітконоси я акуратно обрізаю біля самої основи. Килимок знову стає зеленим і наростає новою силою, так як йому не потрібно витрачати сили на визрівання насіння.

Помітила, що коли настає сильна спека, цілісність «килимка» порушують лисини - підсохлі підстави розеток. Ці плями я засинаю свіжої грунтом і часто поливаю. Поступово вони затягуються, і куртина знову виглядає привабливо.

Трохи пізніше мою ділянку поповнився ломикаменем цього ж виду тільки з білими квітами, яку я посадила вже в півтіні, де її не дошкуляють пекучі промені полуденного сонця.

І камнеломка швидко розрослася. Цвіте белоцветковая камнеломка трохи пізніше, але теж в травні. Добре розмножується розетками та насінням.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже