Блюдце води, як заверешніе сухого струмка

Відео: Попередня фіксація ПВХ плівки перед пайкою

Блюдце води, як заверешніе сухого струмка.
Після того, як я завершила свій сухий струмок, залишалося зробити лише один крок для завершення повної картинки. 
Природним чином вода зі струмка в природі скапліватеся в озерці. Таке озеро хотілося зробити і мені. Але я ніяк не могла прийняти рішення, ДАЛЕТ його з ємності, заливати за місцем бетонну форму або просто укласти плівку. Так і стояла кілька років замість озера просто яма, яка і приймала всю воду після дощів. На фотографи в лівому нижньому кутку вона добре видна Яма замість озера

Але ось одного разу мали прехал до нас гості. А у мене такий непорядок! Довелося терміново наводити марафет і ліквідувати неподобство у сухого струмка.
Вибралася я у великій будівельний магазин, прикупила там 90-літровий чорний технічний таз. Він був досить глибокий і не дуже великого діаметра.
Оскільки ємність виявилася невеликою, працювати було просто. У стару яму я насипала досить багато щебеню. На нього встановила свій тазик :) Навколо нього насипала ще щебеню, постійно утрамбовуючи.
Щебінь навколо ємності виконує функцію дренажного колодязя. Коли йде проливний дощ, вода переповнює водойму, але вона не розливається по доріжках, а йде крізь дренаж в грунт.
Такий спосіб установки ємності задумала давно. Планувала в разі, якщо буду встановлювати бетонне кільце, то при заливці дна водойми залежить в нього слив, який застосовується у ванних і раковинах, щоб в разі необхідності можна було вийняти пробку і випустити воду. Але в пластиковій ємності робити дірку пошкодувала. Та й обсяг води в ній не великий, вичерпується швидко. 
Водоймище був встановлений нижче рівня струмка і нижче рівня землі. У місці, де струмок і водойму стикувалися, я поклала плоскі плитки з піщанику. Вони як би нависають над водоймою. Зробила це з двох причин: для зміни обрисів водойми і ефекту водопадікі, якщо вода стікає по струмку. А установка нижче рівня землі з обсипкою щебенем дали додатковий обсяг для води, що переповнює озеро під час дощу.

Відео: дачний дизайн

& Amp; amp-quot-Бусики & amp-quot;




По краю ємності поклала плоскі камені. Вони єдині покладені в чіткому порядку і трохи нагадують «бусики». Я дуже не люблю цей ефект на гірках, але тут форма ємності змусила.

Відео: Розпалюємо мангал самостійно. Діти їдять шашлик. Kindle BBQ. Children eat barbecue

З боку підходу з водойми теж насипала щебінь, поклала великі камені, засадила чебрецем. Там кішкам і собакам зручно підійти і попити водички.



Пологий спуск до озера
До зустрічі гостей все встигла! І зрозуміла, як добре, що іноді такі ситуації змушують розворушитися і зрушити справу з мертвої точки.
Потім в мій ставок сусід подарував латаття. Звичайну, жовту. Вона чудово прижилася. Її листя разом з ажурною зеленню водяного горіха притеняют дзеркало води і та не перегрівається і не цвіте. 

Відео: Як вийти сухим з Coca-Cola, Fanta і Води

Листя латаття і верба Матсуда
А одного разу з риболовлі ми привезли карасів. Один був таким жвавим, що ми випустили його в озерце. Минуло вже років зо 4, а то і 5 і ось в минулому сезоні, вичерпуючи воду, щоб встановити маленький фонтанчик, син випадково виловив і нашого карасика! Він не збільшився в розмірах, стала великою тільки голова.
Колись, в музеї води в Києві, екскурсовод мені розповіла, що деякі риби настільки пристосовуються до розмірів водойми, що перестають рости. Розповідала вона це про стерлядь, плаваючу у них в акваріумах і має зовсім невеликі розміри. Ось і наш карасик підстроївся під свій новий будинок.
А ще в озері у нас якось жила жаба. Класна така, в камуфляжній шкірці. Ми звали її Марфа. 
Жаба Марфа на листках водяного горіха

Ось такий у мене мікроводоем. Але якщо ви хочете дізнатися, як зробити досконалий водойму своїми руками, а заодно і побачити обладнаний сад Юлії Тадеуш під Мінськом, тоді пройдіть по посиланню - не пошкодуєте!


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже