Хойя м`ясиста догляд

Молоді пагони у хойи Карноза м`ясисті, зелені або кремово-зелені (у різновиди з варіегатной забарвленням листя). Квітки у різних сортів хойи Карноза білі з рожевою коронкою в центрі, або злегка рожеві, часто на дорослому рослині може одночасно розпускатися по 6-10 суцвіть. На квітках утворюються краплі іскристого на сонці густого нектару, солодкого на смак.

Листя яйцеподібні 5-8 см завдовжки, темно-зелені, глянцеві на коротких черешках.




Зростає в лісах, на скелях, деревах в тропічній та субтропічній Азії і Квінсленді (Австралія).
Легкість у догляді сприяла виведенню нових сортів, які відрізняються за кольором і формою листа, а також за забарвленням квітів.

З особистого досвіду. Мені завжди подобалися в`юнкі рослини, трохи засмучувало лише те, що більшість з них не вміє красиво цвісти. Але коли в моєму домі з`явилася хойя м`ясиста, я з радістю виявила, що компроміс можливий!

Крім красивих шкірястих листя і гнучких, які вміють повзати стебел цей плющ розпускає чарівні запашні квіти. При цьому він невибагливий і швидко росте навіть при помірному освітленні. Правда, для цвітіння йому все-таки потрібно багато світла. У мене Хойя зростає в кухні в підвісному кашпо на західному вікні, де сонця в другій половині дня вдосталь.

Не раз чула, що Хойя ніяк не хоче цвісти. У мене теж кілька років чинила опір, поки я не впізнала її секрети.

  • Перш за все, цілий рік забезпечую їй хороше освітлення. Взимку ставлю на найсвітліше і прохолодне (10-12 °) вікно.
  • На два місяці (грудень-січень) відправляю хойю на спокій, повністю відмовляючи в поливі. Це своєрідна стимуляція цвітіння. В екстремальних умовах рослина починає посилено закладати бутони.
  • Навесні і восени надземну частину занурюю в теплу (35 °) воду на 30 хв., А земляний кому - на дві години. Протягом всього року проводжу обприскування м`якою водою. Поливаю обережно, тільки після підсихання грунту в горщику.
  • Виключаю будь-які перестановки, особливо напередодні і в момент цвітіння. Зміна орієнтації в освітленні викликає скидання бутонів.
  • Стимулює цвітіння тісний горщик (хороший дренаж обов`язковий!). Коріння повинні повністю обплести земляний кому - тільки тоді ліана зацвіте. Я не пересаджую свою рослину вже п`ять років, заміняю тільки верхній шар грунту і удобрюють.
  • Підживлення починаю з появою молодого листя навесні і продовжую до кінця серпня. Використовую добрива для сукулентів, вношу після поливу.
  • Ні в якому разі не видаляю відцвілі квітконоси! На них в наступному році з`являться нові квітки.

Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже