Декоративний цибулю-алліум

Я завжди вважала, що декоративний лук з такою назвою, це звичайне і звичне для всіх з бузковими головками рослина. Алліум (Аліум) - декоративний лук прикрасить будь-який сад і ділянку яскравими кулястими суцвіттями. Це невибаглива цибулинна рослина, починає розпускатися в кінці весни - початку літа і надовго «застигає» на піку краси. Після закінчення цвітіння і в період дозрівання насіння засихають головки декоративного лука алліум виглядають досить ефектно.

пп

Але кілька років тому в квітковому магазині я побачила пакетик лука зовсім з іншими листами. Посадила і була здивована красі пухнастих кульок. Сусіди називали їх «морозиво на паличці». Як потім я вже з`ясувала, що цей вид називається КАРАТАВСКІЙ.

Це один з найбільш декоративних і своєрідних видів роду. Квітконіс сильно заглиблений в землю, висота надземної частини до 25-30 см. Іноді він піднімається над розпластаними листям, іноді коротше їх. Листя широкі (до 20 см), сизо-зелені з фіолетовою тоненькою смужкою по гладкому краю. Квітки світло-рожево-фіолетові зібрані в кулясте, багатоквіткове, густе суцвіття.

оо

Цвіте з кінця травня близько 20 днів. Після цвітіння утворюються рожеві коробочки плодів, теж досить декоративні. Плодоносить в липні. Листя цибулі каратавского залишаються зеленими набагато довше, ніж у інших видів цього роду. Йому відводять сонячне місце в оточенні низькорослих грунтово-покривних рослин. Це чудовий кандидат для посадки в кам`янисті садки та контейнери.

оо

дд

ст


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже