У царстві мохів

Відео: Рослини кімнатні / Яка проблема виникає при купівлі рослин в магазині?

Мохи заворожують ... Не знаю, напевно, це ще з дитячих вражень тягнеться - люблю розглядати замшілі пеньки, гладити оксамитові купини моху :) Не можу пройти повз цих дивовижних рослин, особливо якщо з собою фотоапарат))

Природа створює дивовижні поєднання

Минулої весни я вже розповідала про тих дивовижних «картинах», які малює природа за допомогою мохів та лишайників, - ось тут. Ну а сьогодні під час чергової прогулянки з Оленкою ми знову потрапили в справжнє царство мохів.

Царство мохів біля підніжжя старої берези

Відео: Відділ Мохоподібні. Особливості будови, життєдіяльності, значення мхов.AVI

Сніг ще тільки сходить, і соковита зелень вабить і притягує сильніше магніту :)) На жаль, не сильна я в цих видах рослинності, тому можу лише насолоджуватися їх красою, фотографувати і ділитися своїми враженнями. Буду вдячна, якщо хтось із знавців на моїх знімках дізнається зразки нашої флори і розповість про них докладніше.

Наприклад, ось така дивина - чи то лишайник, то чи гриб ... Щось в ньому є інопланетне, згодні? :))




Щось дивовижне, з породи мохів та лишайників :)

Ось тут ці дивовижні «грибочки» сусідять з іншим, теж незвичайним і цікавим лісовим мешканцем (хто впізнав його і може розповісти, що ми виявили, відгукніться!):

Незвичайні, цікаві представники лісової флори

Є й менш химерні екземпляри, але від цього не менш симпатичні:

мох

Ось цю «подушку» так і хочеться погладити)) І колір чудовий - приглушений сріблясто-зелений:

мох

А той, що поруч росте, - яскраво-зелений, хоча формою обидва різновиди дуже схожі. Знову питання до тих, хто розбирається в мохах: це різні форми одного і того ж рослини або все ж різні види?

мох

Звичайно, це далеко не все мохи та лишайники, які ростуть в наших краях. Але у нас і прогулянка була зовсім короткою)) Думаю, незабаром, коли сніг повністю розтане, ця галерея помітно розшириться.

А вам подобаються мохи?


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже