Крок за кроком: вибираємо і садимо астильбу

Астильба - рослина, заслужено улюблене багатьма садівниками, і не тільки за її виняткову красу, а й за невибагливість, здатність рости в тіні, там, де іншим рослинам незатишно. Детально про астильбу вже говорилося, можна почитати про їх види та особливості тут і тут. А я хочу зупинитися на нюансах посадки і вибору посадкового матеріалу.

Невдалий посадковий матеріал

Те, що ви бачите на фотографії, - приклад саджанця, який можна отримати при замовленні поштою: під час транспортування паростки витягуються, а оскільки знаходяться вони в несприятливих умовах, то ще й неймовірно згинаються. Заради справедливості слід відзначити, що в торгових центрах їх зовнішній вигляд буває нітрохи не краще. Нерідко паростки і молоді листочки засихають або навіть підгнивають, якщо субстрат вологий.
Тому, якщо є можливість, варто купувати посадковий матеріал якомога раніше - як тільки він надійде в продаж навесні - і зберігати до посадки в холодильнику. Вибираючи, віддайте перевагу тим кореневищам, у яких паростки ще зовсім свіжі, коротенькі і міцні:

Кореневище з паростками

Чи приживеться і астільба з витягнувся паростками - аби кореневище було здорово, не ушкоджене, що не загнило і не пересохло. Але така рослина буде хворіти, в перший рік може бути дуже слабким і не дуже красивим.
Місце для посадки вибираємо в півтіні: астільба погано виживає на відкритому сонці. Бажано, щоб грунт був влажная- якщо є ділянка з високим розташуванням грунтових вод - посадіть астильбу саме там, вона буде вам вдячна. Легку посуху здатна перенести, мабуть, лише астільба китайська - іншим вона протипоказана.
Посадкову ямку робимо такої глибини, щоб в ній вільно розмістилися кореневища. У грунт при посадці обов`язково закладають органічні добрива (я використовую Біонекс - добриво на основі ферментованого курячого посліду):

Посадкова ямка з добривами

Оскільки у мене на ділянці грунту піщані, погано утримують вологу, в кожну посадкову ямку я щедро додаю гідрогель:




Гідрогель в посадковій ямці

У підготовленій ямці розміщуємо кореневище. Якщо ви купували посадковий матеріал в горщиках, таку розсаду перед висадкою рекомендується полити.

Кореневище астильби при посадці



Потім засипаємо грунт, зміцнюючи його навколо коренів. Якщо розсада була в горщику, саджайте її на ту ж глибину, на якій вона росла. Якщо висаджуєте кореневища, що не заглубляйте їх: підстава паростків має виявитися врівень з поверхнею грунту. При цьому не забувайте, що після поливу грунт може осісти - перевірте, щоб коріння не випирали із землі.
Навколо посадженого рослини формуємо поливальний коло, щоб волога не йшла, не розтікалася:

поливальний коло

Посаджені астильби рясно поливаємо. Якщо погода стоїть суха, посадки потрібно буде поливати не рідше ніж через день, поки рослини приживаються.

полив

Коли вода вбереться, добре мульчіруем грунт і встановлюємо ярличок з назвою сорту. При мульчировании не засипте паростки, залишивши навколо них трохи вільної землі. Інший простір рясно присипаємо подрібненою корою або тирсою, компостом.

Мульча і ярличок

Якщо ви садите астильби групою (а саме так вони виглядають найкраще), залишайте між рослинами відстань 40 - 50 см і обов`язково враховуйте висоту кожного з них: у різних сортів вона варіюється від 50 до 120 см.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже