"Мишачий гіацинт" - мускари

Відео: DIY. Polymer clay flower muscari (grape hyacinth). Cold ceramic tutorial

Яскраво-сині суцвіття мускари вірменського з`являються в саду одними з перших. Ці невибагливі мелколуковічние виявилися у мене випадково. Але, придивившись до них уважніше, я почала потроху поповнювати свою колекцію.

мускари вірменський

Вирощування мускари і догляд за ними


Мускари примітні своєю здатністю дуже швидко розростатися: за сезон одна цибулина утворює ціле гніздо. Деякі мої знайомі навіть скаржаться, що мускари у них став як бур`ян: один раз посадив - не виведеш. Не знаю, не скаржуся ... Може, тому що вивести їх не намагаюся, швидше, навпаки - завести. 

Відео: Мишачий гіацинт! Мускари! Гидке цибулю - король весни!

В принципі, вирощувати мускари просто. Восени здорові цибулинки висаджуються в сад. Зимують вони відмінно, так що укриття не потрібно. Якогось спеціального догляду мускари теж не вимагають: видаляємо зів`ялі суцвіття, навесні вносимо компост (мускари не любить мінеральних добрив, але добре реагує на органічні), періодично (приблизно раз на три роки) ділимо розрослися гнізда - ось і всі турботи.

Садити можна і на сонячному ділянці, і в півтіні, наприклад, під чагарниками. Грунт потрібна з хорошою водопроникністю - Намокання цибулини не виносят- волога їм потрібна лише навесні, але без застою води. Особливих вимог до грунту у рослини немає, хоча на родючому ґрунті цвітіння буде рясніше, тривалішим, а цибулини - більшими.

Вибираючи компаньйонів і місце для посадки мускарі, важливо пам`ятати, що їх листя після цвітіння відмирає, так що поряд садять рослини, які приховають в`яне зелень.

Мускари біля ставка






Мускари в саду


Сині квіти мускари найвиразніше у великих і маленьких групах. Ранньою весною вони ефектно виділяються на тлі ще не розпустилися кустарніков- дуже вдало і їх поєднання з яскраво-жовтою квітучої форзиції. У квітниках доречно поєднувати їх з білими і жовтими нарцисами, яскраво-червоними, помаранчевими та жовтими тюльпанами.

У мене самої вдалою виявилася посадка мускари біля маленького ставка, де ранньою весною вони є сусідами з очитками, крокусами, хионодоксам, нарцисами, а потім їх листя повністю приховують розрослися хости, астильби і фіалка триколірна. Втім, позднецветущих мускари добре виглядають під лимонником. Від їх увядающих листя відволікає увагу і зелень самої ліани, і густе листя ростуть поруч конвалій і безвременников. Гарні мускари і в компанії блакитний хости - вони підтримують і доповнюють один одного.

Відео: Муськарі, або МИШАЧИЙ ГІАЦИНТ, або гадюча цибуля (MUSCARI) сем. гіацинтові

Blue Spike





Види і сорти мускари

Різновидів мускари безліч, і не всі з них цвітуть ранньою весною - в квітні-є і позднецветущих - їх квітками можна милуватися в другій половині травня - початку червня. На фотографії вгорі якраз такий сорт - махровий Blue Spike. Незважаючи на те, що в каталозі позначено, що цвіте він в квітні-травні, за фактом квітки з`являються значно пізніше. Він відноситься до найбільш поширеного виду - мускари вірменський. Інші популярні сорти цього виду - ніжно-блакитні Heavenly Blue і Cantab.

Цікавими є й білі мускари. На фото нижче - сорт Album, виведений на основі іншого виду - мускари гроновидного.

Album

А ось мускари-хамелеони сорту Fantasy Creation, які ефектно виглядають в каталозі, в саду мене аніскільки не вразили. Вони дійсно змінюють забарвлення, і в повному розквіті виглядають непогано, але цілком звичайно. А спочатку квітки мають якийсь неохайний буро-зелений колір. Ну, напевно, на любителя ...

Відео: Beauty of Ukraine. Seversky Donets. Meadows. Marmots. Lizards. Bumblebees

Fantasy Creation

На жаль, не проросли у мене цибулинки мускарі чубатого - дуже незвичайного бузкового квітки з кумедним чубчиком на маківці. А ще я вигляділа в каталозі мускари з жовтими квітками - сорт Golden Fragrance і дивовижний темно-волошковий мускари вірменський, розпустилися квітки якого мають акуратну білу облямівку (сорт Dark Eyes). По-своєму гарний мускари широколистий, який, крім незвичайних для цієї рослини листя, що дали назву виду, відрізняється двоколірними суцвіттями: знизу вони фіолетові, а вгорі - сині. Так що моя колекція точно буде поповнюватися!


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже