Лісові і польові рослини в саду: будра плющевидная

Відео: корисні рослини

Є щось привабливе в польових травах, в кольорах, які розпускаються на лузі щоліта. Ми наповнюємо свої сади шикарними творами селекціонерів, але ж за красою далеко ходити не треба - вона поруч, тільки руку простягни ... І між іншим, краса ця ще і корисна - більшість дикорослих трав має цілющі властивості.

будра плющевидная

Відео: Їстівні лісові злаки - мітлиця і тонконіг

Ні, я зовсім не проти «культурних» кольорів))) В моїх квітниках вони, звичайно ж, є в достатку. Але з деяких пір я охоче комбіную їх з представниками лісової і польової флори, і жодного разу в своїй затії не розчарував.

Минулого літа я почала серію публікацій, присвячених дікороссам. розповіла про деревій, герані, манжетку, веронику дібровну, таволгу (комірник) і свою улюбленицю - живучку повзучу. А цієї весни втілила-таки свою давню задумку - заклала квітник, що складається з ароматних садових і лікарських дикорослих трав - такий маленький (поки що!) Аптекарський город. І на цей раз хочу познайомити вас, друзі, з рослиною, яке відкрила для себе зовсім недавно - будри плющевидной.

Відео: Лікарські рослини

Будру плющевідную знайти нескладно




Всі напевно бачили її і навіть виполювати зі своїх грядок і клумб. На сайті вже був одного разу питання про будру, але вона варта того, щоб знову повернутися до розмови. Це рослина, що стелеться з невисоким (до 25-30 см) підводиться стеблом зустрічається повсюдно, а селекціонери вивели декоративні сорти, що використовуються в якості бордюрних і ампельних культур. За специфічний запах будру прозвали собачої м`ятою, а за здатність виліковувати багато хвороб дали ім`я сороканедужнік.

Справді, народна медицина застосовує будру як жовчогінний, сечогінний, протизапальний, відхаркувальний і знеболюючий засіб при захворюваннях органів дихання, печінки, жовчного міхура, різних шлунково-кишкових хворобах, а також зовнішньо - при шкірних висипаннях і фурункульозі.

Фітотерапевт М.В.Гордеев розповідає про чудові властивості і використанні Будра плющевидной, а також про те, як правильно збирати і заготовляти цілюща сировина:



В саду будра плющевидная не зажадає якихось спеціальних умов або догляду. Вона чудово росте під деревами та чагарниками, її можна використовувати як грунтопокривна рослина в квітниках. Зацвітає вона дуже рано, і вже цим хороша - уявіть: недавно зійшов сніг, рослини в саду ще тільки прокидаються, а соковита зелень сланких пагонів Будра, посипаних фіолетовими квіточками, радує око. У цьому році в наших краях вона цвіла вже в квітні!

Відео: Місячний календар. Лікувальні трави. квітня 2016р

будра плющевидная

Потім підросли квіти приховають своїми листами будру, але один одному вони анітрохи не завадять. У всякому разі, у мене вона благополучно сусідить з рудбекію, дзвіночками, ромен, Веронікою колосковой і іншими рослинами в квітниках. І звичайно, оселилася на моїй аптечної грядці))

Пересадити будру дуже легко: вона утворює безліч сланких пагонів з молодими розетками, які вкорінюються, ледь торкнувшись грунту. Пересадку переносить практично безболісно і абсолютно невимоглива. Власне, її і пересаджувати часто не треба - просто направити пагони в потрібному напрямку.

А ви в своєму саду вирощуєте дикорослі трави?


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже