Беламканда: опис, розмноження, догляд, застосування, фото, сорти

_1570b4e6f40435

Кілька років тому до нас приїжджали родичі з Далекого Сходу і привезли в подарунок насіння з Китаю. Рослина на упаковці мені було зовсім незнайоме. Сам квітка трохи нагадував лілію.

Була вже середина літа, але я все-таки вирішила посіяти насіння. Тим більше що, судячи з опису, рослина можна було успішно вирощувати як кімнатна. У серпні з`явилися перші сходи, що нагадували мініатюрну копію ірисів (у них були такі ж подовжені листя).

До холодів моя беламканда стояла на вулиці, а на зиму я занесла горщик з рослинками додому. Навесні висадила в грунт. У перший же рік вони швидко набрали сили, і до кінця літа це були симпатичні кущики, дуже схожі на іриси. На зиму прикрила рослини.

Перезимувала моя беламканда відмінно, а в середині літа навіть зацвіла, вразивши ніжними, ефектними квітами. І хоч кожна квітка красувався тільки один день, на загальному вигляді рослини це ніяк не позначалося - безліч квітів з лишком компенсувала цей недолік.

Беламканда 2

У пік цвітіння ми нарахували на беламканде більше 40 квітконосів, але ж на кожному з них по 10-15 відкриваються по черзі квіток!

Після зав`язалися насіння. Коли зелені коробочки лопнули, беламканда знову стала центром загальної уваги: грона блискучих лакованих насіння виглядали дуже ефектно. Частина я зібрала, а дещо впали на землю і вже до осені дали сходи.

На зиму я утеплила тільки материнське рослина, вирішивши перевірити сходи на морозостійкість. Незважаючи на те, що на Кубані дуже часто морози бувають без снігового покриву, все сіянці перезимували добре.




Беламканда 3

Тепер я беламканду не приховують, вона і так прекрасно себе почуває і щороку радує нас рясним цвітінням.

Рослина навіть після цвітіння виглядає охайно і весь його вигляд дуже до речі підходить для японських і китайських садків.

Догляд за беламкандой

За моїми спостереженнями, беламканда воліє самі сонячні місця, в півтіні такого достатку квітів не буде.

Беламканда дуже посухостійка і явно не відноситься до болотним рослинам. За ці кілька років я жодного разу не бачила на ній будь-яких шкідників або ознак хвороб.



Беламканда 4

Рослини в саду прийнято ділити на об`єкти ближнього і далекого плану. За дальнім об`єктів погляд ковзає, фіксує колір і загальний вигляд. А ось квіткові посадки ближнього плану ми довго розглядаємо, милуємося ними, знаходячи все нові принади. Ці рослини повинні бути красивими весь період вегетації - з весни до осені.

Саме беламканда, висаджена на передньому плані квітника, і дозволяє оглядати все літо. Друга назва цієї рослини - леопардовий лілія. Однак до лілій воно ніякого відношення не має.

Беламканда 5

Беламканда належить до сімейства ірисового і подібно ірісам її витончені листя довжиною 20-25 см розташовані віялом. З їх пазух в липні піднімаються розгалужені квітконоси заввишки близько півметра.

Квітки діаметром близько 3 см розташовані «купками» як у лілійників. Одночасно на квітконосі розкриваються 3-4 квітки.

Кожен з них живе один день, але бутонів на квітконосі до 30 шт. і тому цвітіння триває до вересня. Широко розкритий квітка складається з 6-ти помаранчевих пелюсток (3 зовнішніх трохи більше за розміром). Пелюстки поцятковані червоними «леопардовими» точками.

Беламканда 6

Квітконоси, незважаючи на їх витонченість, ніколи не полегают і не обламуються. На місці відцвілих квіток утворюються привабливі насіннєві коробочки, які теж досить своєрідно прикрашають рослину. До зими насіння встигають добре визріти.

розмноження беламканди

Розмножити беламканду нескладно. Я сіяла насіння пізньою весною на разводочний грядці. Висівати відразу на постійне місце ризиковано - сіянці дуже маленькі (до кінця першого сезону не вище 5 см), можна їх втратити.

Навесні наступного року сіянці пересадила на постійне місце. Розрослися багаторічні кореневища беламканди ділять навесні (приблизно так, як це роблять з ірисами).

Особливих вимог до грунту леопардова лілія «не пред`являє». Добре росте і на сонці, і в півтіні. Як і всі кореневищні, не любить застою води. На зиму рослина не обрізаю. Зимує беламканда під шаром опалого листя.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже