Юкка садові - невибаглива южанка

Влітку, коли нещадно світить сонце і мучить задушливий, що обпалює спека, мої спогади неодмінно відносять мене до далеких морських берегів. Як же там добре, в царстві свіжості морського бризу, дзвінкий хвиль і калейдоскопа екзотичних рослин.

Юкка садові

Юкка з недавніх пір хранителька цих південних спогадів оселилася на моєму дачній ділянці. Як виявилося, юка садові дуже невибаглива до кліматичних умов і відчуває себе чудово не тільки в жарких країнах, але і стійко виносить низькі температури.

Так сталося, що на довгий час южанка юка випала з поля зору в декоративному садівництві та її вирощували в основному в зимових садах. І ось останнім часом вона знову привернула до себе увагу і стала займати гідне місце в озелененні парків, скверів, квітників і, звичайно ж, присадибних ділянок.

Рід юки (лат. Yucca) є членом сім`ї Агава і включає більше 40 різних видів чагарникових багаторічників. Родом юки з Північної Америки, Мексики і Карибського басейну.

цвітіння юки

У нас вирощується в основному два види цієї рослини:

  • Юкка нитчатая або садові (лат. Y. filamentosa);
  • Юкка славна (лат. Y. gloriosa).



Ці види юк підкорили серця наших садівників красою своїх суцвіть. Цвіте юка садові в травні-червні протягом 40-45 днів. Суцвіття широкої пірамідальної форми з безліччю квіток-дзвіночків чисто-білого або кремового кольору.

Як доглядати за садової юкою?

Як здійснити догляд за юкою на садовій ділянці?

Незважаючи на всю зовнішню екзотику цієї рослини, в побуті юка зовсім амбіційна. Їй підійде будь-який окультурений ґрунт, хоча ідеальним варіантом буде суміш з листової і дернової землі, піску і перегною. Також рослина можна побалувати додаванням в грунт добрив, збагачених фосфором або кістковим борошном. Це дуже добре простимулює юку до цвітіння.

Поливати слід помірно, орієнтуючись за станом рослини. Коли гострі листя розправлені і тягнуться вгору - можна не хвилюватися і продовжувати чекати дощу. Якщо ж кущ як і раніше зелений, але листя починає згортатися - треба бігом бігти за лійкою і рятувати рослину.



Єдина претензія, яку може висунути юка щодо свого змісту - це велика кількість сонячного світла. Якщо посадити цю південку в тіні, вона просто відмовиться цвісти.

Догляд за юкою також досить простий. Все, що необхідно робити - це вчасно зрізати відцвілі квітконоси і старі отмёрзшіе листя. Залишати відцвілі квіти з надією дочекатися насіння в нашому регіоні безглуздо, оскільки тут не водяться ті комахи, які могли б її запилювати. Обрізку настійно рекомендую проводити в садових рукавичках, так як рослина дуже колюче.

Юкка в садовому дизайні

Відео: Юкка (Юкка Слоняча). Невибаглива, екзотично і Приємна У всіх Відносинах

Юкка в ландшафтному дизайні

Оскільки юка - це багаторічна вічнозелена рослина, його активно використовують в ландшафтному дизайні. Навіть коли юка НЕ цвіте, вона залишається неперевершеною. Її довгі, витончені листя насичено-зеленого або злегка сизого кольору стануть відмінним фоном для яскравих, строкатих низько зростаючих однорічників або НЕ претензійних очитков.

Юкка також часта гостя альпійських гірок і рабаток. На газони юки висаджують як групами, так і Солітер - в гордій самоті. Головне для рослини - це достатня кількість «особистого» простору. Густий віяло з листя цього куща може зайняти більше метра території.

Єдине зауваження, на якому я б хотіла акцентувати увагу - повне протипоказання посадки кущів юк біля доріжок. Листя дуже гострі і міцні, можуть залишати подряпини на шкірі.

Юкка садові

Забезпечити юкке зимівлю

Незважаючи на свій спекотний характер, зиму юка переносить дуже легко, витримуючи температуру до -20 . Спостерігаючи за своїми кущами, у мене склалося враження, що навіть під снігом вони не перестають рости. Спочатку я ретельно утеплювала рослини, надбудовувати над ними курені та інші споруди. Але при такій зимівлі у юк часто випріває середина розетки і кущ або дуже довго відновлювався і не цвів, або зовсім пропадав.

Тому оптимальним зимовим укриттям для юк є опале листя. Також на зиму слід забезпечити захист не тільки коріння, але і листя. Їх слід акуратно зібрати в пучок і зв`язати шпагатом в трьох-чотирьох місцях. Це забезпечить рослині стійкість перед вітром і збереже крону. Можна зміцнити конструкцію, прив`язавши рослина до вбитих у землю кілочків.

Розмноження садової юки

Навесні, в квітні місяці, проводиться вегетативне розмноження куща найпростішим методом - діленням. При цьому кущ викопується, ділиться на дочірні рослини з пагонами і корінням і розсідається. В цей же час проводиться розмноження юки і кореневими нащадками-дітками. Але це вже зовсім інша історія.

У народі про Юкках ходять багато легенд, згідно з якими ці рослини приносять людині здоров`я і щастя, а також успіх у справах. Я ж Вам бажаю успіху у вирощуванні цього прекрасного рослини. Не знаю точно щодо всього іншого, але красу і південний сонячний шарм в Ваш сад юка принесе обов`язково.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже