Як боротися з цвіллю

На питання «Як боротися з цвіллю?» Відповідають любителі-квітникарі. Так, Оксана з С. - Петербурга пише.

-Землю для своєї величезної колекції квітів я завжди купую. Не буду називати марку, щоб це не вважали рекламою, але звикла до однієї і купую цю землю постійно. Дивлюся тільки на ступінь кислотності (вона вказана на пакеті). Що важливо для конкретних рослин. У готовий грунт завжди додаю розпушувачі: перліт, вермикуліт, мох сфагнум - що є під рукою. Завдяки розпушувач земля стає легкою і повітропроникною, що так подобається рослинам.




Категорично не користуюся універсальної землею - такий, в принципі, і бути не може - у кожної рослини свої потреби. І, звичайно, не можна використовувати чистий торф - в ньому рослини будуть просто горіти.

Я землю не пропарюють. Колись давно робила це кілька разів, але прийшла до висновку, що земля стає мертвою. А ось фунгіцидом проливаю. При посіві насіння, особливо дрібних, робити це потрібно обов`язково. Після такої обробки навіть чорна ніжка сходам нестрашно.

Відео: Цвіль стін (mold on walls). Чим вивести назавжди

Землю для посадок краще полити заздалегідь, дати їй підсохнути. У момент посадки вона мусить бути не мокрою, а злегка вологою. На мокрій землі напевно утворюється цвіль, тим більше якщо посадки будуть поміщені в парничок або просто чимось накриті.

Кімнатний парничок з посадками треба обов`язково провітрювати. Якщо цього не робити навіть при правильній посадці (у вологу, а не мокру землю) цвіль не виключена.

Відео: Як боротися з цвіллю в будинку, американський досвід

Ось, власне. І вся премудрість.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже