Вирощування чорнобривців з насіння

Щоосені на клумбах біля нашої школи зацвітали чорнобривці. Вони до цих пір нагадують мені юнацькі роки, і часом навіть хочеться на день повернутися в той безтурботний час. Але, на жаль, нікому не дано повертати його назад.

Бабуся моя теж дуже любить ці квіти, і ми з сином часто приходимо до неї в гості, а повертаємося з маленьким, палахкотять яскравими фарбами букетиком. Невибагливі в догляді чорнобривці приваблюють ще й тим, що цвітуть половину літа і осені, аж до самих заморозків. Вони будуть рости практично в будь-яких умовах, навіть біля траси, отруюють вихлопними газами. Але при цьому цвітіння буде дуже убоге. А у доброї господині ця рослина цвіте рясно, нагадуючи жовто-помаранчеве полум`я.

Садівниками часто практикується вирощування чорнобривців з насіння. Ділянка для них краще вибирати відкритий (особливо для високих прямостоячих сортів), досить освітлений. Ці рослини воліють родючі грунти, або часті підгодівлі. Сіяти насіння можна в парниках або у відкритий грунт. У другому випадку земля повинна бути вже досить прогрітій. Перед посівом краще внести в грунт суперфосфат і аміачну селітру.

Глибина загортання насіння, найбільш підходяща для вирощування чорнобривців, варіює від 1,5 см до 3 см. Хіба що ви садите пізно і земля вже трохи пересушена - тоді глибину збільшуємо до 7 см. При дотриманні цих простих правил рослини приживаються добре.

Чорнобривці практично не пошкоджуються хворобами або шкідниками. Більш того, вони навіть захищають сусідні культури від деяких грибкових хвороб і нематод. Лише в посуху на них може з`явитися павутинний кліщ. Боротися з ним можна настоєм цибулі.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже