Зимівля гладіолусів

зимівля гладіолусів

Уже четвертий рік мої гладіолуси благополучно зимують у відкритому грунті. А починалося все з того, що одного разу навесні виявив на клумбі зійшли гладіолуси-дітки, які були загублені під час прибирання восени. Тоді я вирішив провести експеримент - залишив під зиму кілька дорослих цибулин.

При перших невеликих заморозках зрізав листя з рослин і прикрив бульбоцибулини компостом і сухими листям. Навесні, як тільки земля прогрілася, здалися і паростки гладіолусів. Але погано, що разом з великими цибулинами зійшли і дітки, які утворилися минулого літа. Зрозуміло, що вони, перебуваючи в такій близькості, виснажують цибулину.




Перший млинець вийшов грудкою. Тоді вирішив вчинити інакше. Восени викопав все гладіолуси, висушив і дітки відділив. Обробив, як завжди, в темно-вишневому розчині марганцівки. В середині жовтня перед висадкою бульбоцибулини гладіолусів ще раз обробив таким же розчином, але тільки вже обприскуючи.

зимівля гладіолусів

Ділянка для посадки підготував заздалегідь, поклавши при перекопуванні компост. Висадив цибулини на глибину 18-20 см. Перед заморозками накрив посадки сухими листям і сіном. Потім додатково присипав снігом.

Відео: Вирощуємо гладіолуси з діток Сад та город випуск 073

З зимівлі рослини вийшли міцними і здоровими. Наяву перевага - квіткові стрілки перезимували рослин виростають міцніше. Адже слабке місце стрілки біля основи самої цибулини. Рослини, які зимували, можна не прив`язувати до кілочків, а висаджені навесні прив`язую обов`язково, інакше при поривах вітру вони легко ламаються. І найголовніше - я позбавив себе від проблем збереження клубнелуковиц взимку в квартирі.

Бувають, звичайно, і втрати, але відсоток їх не перевищує втрат при весняній висадці. З висаджених 320 клубнелуковиц загинули тільки 8 штук, а іноді мороз сягав і -30 град.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже