Вріезія блискуча або кілька імен однієї квітки

Відео: The Rider Named Death

У коментарях до однієї з моїх записів мене попросили розповісти про Врієзії, що потрапила в кадр разом з головним героєм моєї розповіді. З величезним задоволенням розповім про свій досвід спілкування з цим прекрасним представником сімейства бромелієвих.
Видів вриезии налічується чимало. У мене вдома живе один із найяскравіших видів: Вріезія Блискуча (або Прекрасна). За свою незвичайну, різко контрастну забарвлення листя і яскраво червоне суцвіття в побуті її ще називають Тигровій бромелий або Вогняною Мечем. Але у мене вдома вона отримала ще два прізвиська: Зміїна Шкурка і Перо Жар-Птиці. Придивіться до неї уважно, правда, схоже?
Відноситься Вріезія до резервуарних бромілієвим, тим самим, які накопичують і вбирають воду, яку збирають в своїй розетці. Вріезія - епіфітное рослина і батьківщина її - тропіки далекої Венесуели, вона може рости як на землі, так і на гілках дерев, корчах і пнях. При цьому, як і інші бромелієвиє, не є паразитом, а цілком собі самодостатнім рослиною. Те яскраво червоне «перо», на яке ми милуємося, не є саме по собі квіткою, а тільки прицветником: квіточки в неї цілком собі непоказні, дрібні, і декоративної цінності не мають, тримаються недовго, кілька днів, але прицветник здатний радувати своєю красою до півроку. (Точний термін сказати не можу, щодо півроку - це з літератури, але свою я купила в кінці вересня вже з «пером» і до сих пір, т.е.уже 4 місяці воно прикрашає мій будинок). Сумно тільки те, що після цвітіння розетка вриезии відмирає, але, як фенікс з попелу (ну чим ще не назву), вона відроджується в своїх нащадків (діток), які виростають з нирок відновлення в підставі розетки. І цикл повторюється, таке Колесо Сансари. На цьому можна цілу філософію побудувати і про життя задуматися, чи не так живе і людина, продовжуючи себе в нащадках і справах своїх? ... Ось такий містичний квітка.
Але повернемося на грішну землю і поговоримо ... ну зокрема про неї і поговоримо.
Отже, догляд за вриезии в кімнатних умовах. Знову ж таки, я перелопатила гору інформації, потрібної, корисної, часто суперечливою, часто дилетантської, іноді відверто безграмотної. Слідуючи з того, що вона в мене живе і процвітає не один день, явних помилок в догляді я не наробила, тому розповім про свій досвід і свої спостереження. Вріезія теплолюбива, температура нижче 18 градусів їй, прямо скажемо, не рекомендована. Перепадів температури вона теж не любить. Оптимально тримати її при температурі близько 22 градусів взимку і до 26 влітку. Важливо, щоб температура грунту була вищою 18 градусів, так що холодні підвіконня і піддувала вікна їй протипоказані. Освітлення воліє неяскраве, легку півтінь, саме тому вона прекрасно буде почувати себе не на вікні, а на деякій відстані від нього, наприклад, на столику або підлоги підставці, як у мене. При яскравому освітленні вона блякне, і смужки на листках стають менш вираженими (перевірено, за це відповідаю). Ще вона любить вологість, але не надмірну, приблизно 50-70%, любить обприскування, але якщо кілька днів не бризкати - вона не образиться - це не афеландра. Поливати вриезии потрібно тільки м`якою водою, бажано кип`яченою - вапно і кальцій їй протипоказані, і стежити за тим, щоб земля була завжди використовуйте вологу, що не пересушувати, але і не заливати. Вода повинна бути тепліше кімнатної на кілька градусів.
А тепер найтонший момент: полив в розетку. Обмовимося відразу - це необхідно робити, тільки якщо температура в приміщенні стабільно тримається більше 22 градусів (а краще 24) і на дворі літо. Крім того, воду в розетці потрібно постійно міняти, не давати їй застоюватися, також потрібно стежити, щоб в розетку не потрапляла земля і інше сміття, в іншому випадку ризик загнивання дуже високий. При зміні води розетку потрібно осушувати - я використовую для цього дитячу гумову спринцівку з м`яким кінчиком і паперові серветки, які вбирають в себе залишки води. Крім того, є точка зору, і я її дотримуюсь, що квітучі бромелієвиє в кімнатних умовах не треба поливати в розетку взагалі, оскільки цветонос більш схильний до загнивання, ніж розетка без нього. (Я спочатку поливала в розетку, потім з настанням холодів і короткого світлового дня припинила це робити, залишивши тільки обприскування, оскільки мені відомі пара випадків загнивання квітконосу і загибелі рослин саме від поливу в розетку в квітучому стані в зимову пору року). Навіть влітку в розетку не поливають, якщо температура нижче 20 - гниль забезпечена. Після цвітіння, коли рослина входить в стадію відмирання, в розетку не поливають взагалі.
Так як вриезия - епифит, то і грунт для неї повинна бути відповідна: волого-і повітропроникна. Особисто у мене вона росте в суміші з родючої чорної грунту, різаного моху-сфагнуму, подрібненої соснової кори і деревного вугілля (Не забуваємо хороший дренаж). Пересадила я її відразу після покупки, оскільки коріння з цього жахливого транспортувального горщика вилізли нагору (!) Таким собі спутаним повстю і почали завертатися всередину (я взагалі спочатку не зрозуміла, що це таке, розгледіла, тільки коли витягла з горщика). При посадці важливо не заглиблювати шийку рослини, інакше воно може загинути. А взагалі, в частих пересадках вриезия не потребує, це робиться тільки в міру необхідності, раз в 3 роки, приблизно. Підживлення необхідно використовувати спеціальні, для бромелієвих або використовувати універсальні, але при цьому давати половину дози (краще третина). Підгодовую свою при поливі в землю або по листу, заливати розчин добрив в розетку, як іноді рекомендують - небажано і навіть небезпечно, можливі опіки.
Вріезія готується до відмирання і дає діток. У мене на даний момент одна, хоча мама поки вмирати не збирається. Загальне правило для бромелек: по можливості діток відокремлюють, коли вони досягають висоти в половину материнської рослини. На мій погляд, краще з цим не поспішати, бажано почекати до відмирання материнської розетки, тоді дітки почнуть обзаводитися власними корінцями, а так вони харчуються за рахунок кореневої системи материнської рослини, так що зайвий стрес їм не потрібен. Укорінюють діток в сфагнумі або в суміші землі, соснової кори і піску в пропорціях 1: 1: 1 при високій температурі, нижньому підігріві і в теплиці. Цей етап я ще не проходила, тому пізнання чисто теоретичні. Як настане час Х - обов`язково напишу. Молоді рослини зацвітають приблизно через 3-4 роки. Загальний термін життя близько 5-6 років (можливі коливання, все залежить від догляду). Між іншим, листя у Врієзії настільки декоративні, що її варто було б вирощувати тільки заради них, але ж вона ще й цвіте дуже довго, яке ще рослина Вас так порадує ?!
Ну ось, начебто все розповіла, якщо про що забула - запитуйте, будь ласка, якщо зможу - відповім. Сподіваюся, знайомство з Пером Жар Птахи було приємним.

Відео: Барбі Mariposa! набір помади, тіні для повік і рум`яна Розпакування, огляд








Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже