Хризантема: як виростити шикарні квіти

Я дуже люблю хризантеми, адже вони своїм суцвіттям просто заваражівают, але на жаль по початку допускала багато помилок по вирощуванню цих прекрасних квітів. Але, з часом прийшов досвід і я змогла зібрати свою колекцію сортів, які мене радують протягом всієї осені.

І тепер я хочу своїм досвідом поділитися з іншими садівниками які люблять ці квіти та й просто з тими хто є шанувальниками цих квітів.











Посадка і розмноження хризантем.

Хризантеми теплолюбні, тому потрібно не помилитися з вибором їх посадки в саду. Для вирощування шикарних хризантем необхідно піднесене сонячне місце і добре пропускає воду нейтральна дренированная грунт.

Недолік освітлення призводить до ослаблення рослин і короткими термінами цвітіння.

Хризантеми для красивого цвітіння потребують достатньої кількості мініральних речовин, тому на багатих ґрунтах хризантеми ростуть відмінно.

Якщо у вашому саду грунт малоплідністю, то перед посадкою живців потрібно додати перепрілий гній, торф і компост. Рослини саджу не в лунки, а в траншею. Відстань між живцями від 30 до 50 см в залежності від сорту. Після чого проливаю землю в траншеї розчином Корневином (1г на літр води). Це сприяє утворенню потужної кореневої системи.

Висадивши живці хризантем в сад, прикриваємо саджанці, що б захищало від сильних сонячних променів і зігрівало в період похолодання.

Полив і підгодівля хризантем.

Хризантема дуже вологолюбна, тому до цвітіння рослина треба поливати рясно.
Поливати хризантеми краще м`якою водою - дощової або відстояної (можна додати у воду 2-3 краплі аміаку).
При нестачі води стебла хризантем грубеют, а листя і квітки виглядають менш привабливо.




Хризантема любить поїсти органіку і чуйна на мінеральне живлення.

Для підгодівлі хризантем я здобуваю різні готові мінеральні добрива.
На початку вирощування молодих хризантем використовую азотні добрива для нарощування зеленої маси, а потім фосфорно-калійні для кращого цвітіння.

Поливайте хризантеми підгодівлею тільки під корінь, пам`ятайте: що потрапили на листя мінеральні добрива викличуть опік.

Азот впливає на висоту рослин, кількість пагонів, інтенсивність забарвлення листя і суцвіть, на величину квітки. Недолік азоту викликає хлороз (пожовтіння) листя, при цьому у хризантеми утворюються дрібні непоказні суцвіття.
Для нарощування зеленої маси хризантем використовую аміачний азот, а в стадії формування бутонів - нітрати.

Відео: Квіти. Урок 3.10. загадкові хризантеми

Коли хризантема утворює сильний кущ і досягає фази бутонізації, переходжу на фосфорно-калійні добрива.

Фосфор сприяє рясному і тривалому цвітінню хризантем, підвищує їх імунітет.
Вношу в грунт фосфор (з розрахунку 50 г на 1 м площі), кісткове борошно.



Калій теж позитивно впливає на здоров`я хризантем і красу їх суцвіть.
Кращим калійним добривом для вирощування обільноцветущая хризантем вважається сірчанокислий калій.

Дуже добре для підгодівлі хризантем використовувати коров`як, тільки перегоріли, можна і курячий послід. Але пам`ятайте правило: краще рослина не догодувати, ніж спалити.
У велику бочку кладу 2 відра коров`яку або 1 відро курячого посліду, заливаю все водою, розмішую і наполягаю три дні - цінне концентроване добриво готове.
Для підживлення рослин роблю розчин: беру один літр отриманого концентрованого настою і додаю в нього десять літрів води.
Удобрюють хризантеми в саду цим розведеним настоєм, вносячи під кожну рослину один літр розчину. Добривний полив хризантем веду тільки під корінь і, що теж важливо, - вже на вологий грунт.

Догляд за хризантемами.

Для вирощування чудових хризантем використовую стимулятори (Циркон, Епін, Бутон). У кожного з цих препаратів своє призначення. Всі ці надійні засоби перевірені часом і діють позитивно.

У період зростання куща хризантеми обриваю старе листя, які найбільше схильні до інфекцій (першими починають хворіти). До того ж, після цієї процедури легше поливати рослини під корінь.

Стебла у хризантем тендітні і можуть зламатися від сильного вітру і дощу, тому пагони високорослих сортів необхідно підв`язувати до колів.

В кінці цвітіння садових хризантем або з початком заморозків стебла рослин зрізаю, залишаючи пеньки висотою 10-15 см.

Приємно виростити в саду чудові хризантеми і насолодитися їх красою. Але треба ще вміти зберігати улюблені рослини до наступного сезону. Є багато способів організації зимівлі хрізантем- я розповім свій.
Роблю в саду траншеї (20 см), кладу туди перепрілий перегній, злегка присипають землею, а зверху виставляю маточники хризантем. Засинаю їх землею за рівнем грунту. Записую в зошит N ряду і сорт.
Коли починаються холоди, засинаю маточники хризантем різними матеріалами, що утеплюють - тирсою, листям, стружкою. Гній дає тепло, а навесні це ще і підгодівля. Вкриті на зиму хризантеми верху закриваю лутрасилом.

Відео: КВІТИ АВСТРАЛИИ ВИСТАВКА ХРИЗАНТЕМ до Дня Матері Beautiful chrysanthemum (Perth, Australia)

Боротьба з хворобами і шкідниками хризантем.

Хризантема може дивуватися різними хворобами і шкідниками. Тому необхідна Профілактика- адже завжди краще попередити, ніж лікувати. Тим більше, що лікування обходиться дорожче і не завжди дає позитивні результати.

При відсутності дощів рясний полив важливий для вологолюбної хризантеми ще й тому, що вологий грунт перешкоджає розвитку популяцій комах-шкідників хризантем (кліщів і попелиць), які не терплять вологу.

У садовому грунті завжди міститься безліч видів збудників хвороб, а ще дощі і вітри теж приносять в сад шкідливі мікроорганізми. Тому я проводжу обробку хризантем після кожного сильного дощу, чергуючи препарати проти хвороб рослин (Превікур, Квадріс, ін.).
Від кореневих гнилей хризантем я використовую Фітоспорін- при кожній підгодівлі додаю цей препарат в поливну воду.

Комах, які бажають поласувати соковитими листям, бутонами і суцвіттями хризантем, теж чимало.
Великої шкоди приносить хризантемам тля, яка харчується соком рослин, викликаючи уповільнення зростання і псування бутонів. При цьому попелиця є переносником хвороб рослин. Гусениці, трипси, равлики .... і це ще не все шкідники хризантем.

Наприклад, одна г усеніца за ніч може з`їсти кілька бутонів хризантем. А якщо гусениць на кущах буде багато, то для садівника різко збільшується ймовірність так і не побачити довгоочікуваного пишного цвітіння улюблених хризантем ...

Постійно потрібно бути насторожі, регулярно і уважно переглядати свої посадки, вчасно вживати заходів. У боротьбі з комахами-шкідниками хризантем використовую відповідні препарати (Ратибор, Актеллік, Іскра, Фитоверм, Актара та ін.).

P.S.Ітак, якщо комусь здалося, що вирощувати шикарні хризантеми складно, то це не так!
І ще - треба просто любити свої рослини, і тоді вони обов`язково порадують Вас своїми розкішними квітками .Благодаря довгому цвітінню хризантема символізує щасливе довголіття.
Так живіть довго і щасливо, насолоджуючись вирощеними чудовими хризантемами і красою цього світу!


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже