Як відміряти добрива без ваг

Добрив для підживлення квітів і рослин досить багато. Вони випускаються в рідкому вигляді і у вигляді порошків. А в інструкції, як правило, зазначено скільки добрива треба взяти на певний об`єм води. Але ось тільки обсяги води для поливу, місткості лійок і пляшок у нас у всіх різні. Я, наприклад, поливаю рослини з півторалітрових пластикових пляшок, моя подруга з п`ятилітрових і дволітрових - їй так зручніше. Рідкі добрива відміряти і розрахувати на потрібну кількість води простіше, а от з порошкоподібними (зазвичай це мелкокристаллический порошок), складніше. Справа в тому, що електронні ваги з точністю до 1 г, тобто не у всіх. Поняття столова ложка з верхом - теж дуже суб`єктивно. А перемудрувати з добривами, насипаючи на око, дуже небезпечно для здоров`я рослин.




Тому спробую розповісти, як я розраховую дози добрив для своїх квітів.



Саме ходове добриво у мене дженджик Люкс - рожевий мелкокристаллический порошок, досить гігроскопічний. Продається в пакетиках вагою 20 г. За заявою виробника - це одна столова ложка. Уточнюю, якщо висипати вміст пакету в столову ложку - буде столова ложка з гіркою.

Добриво для квітів20 г добрива (1 пакетик) дженджик Люкс розраховані на 10 л води. У мене квіти за раз стільки не вип`ють, та й підгодовувати саме цим добривом потрібно не всіх, тому я розводжу 1,5 л розчину.
добриваСпочатку висипаю все добриво в мірний стаканчик, щоб приблизно дізнатися його обсяг. Він становить близько 22 мл.
добриваДля більш точного відмірювання добрив у мене є шприц на 20 мл, у якого відрізана передня стінка з наконечником.
Добриво для квітівЗасинаю добриво в шприц, досить щільно, доводиться злегка притиснути паличкою, але без зусилля. Ємність шприца складає якраз необхідні 22 мл.

Відео: Таблиця Мер Продуктів в грамах / Як Зважити Борошно без Терезів

приготування добривПроводжу простий розрахунок: 22 мл добрива розраховані на 1 л води, відповідно на 1,5 л води необхідно 3,3 мл добрива. Але, я беру строго 3 мл - краще недобрати, ніж перебрати.
приготування добривА тепер отриману жменьку добрива насипаю в чайну ложку (вона вийшла не повною і без гірки), якій буду користуватися виключно для хімікатів. Можна використовувати і будь-яку мірну ложечку від ліків. Чим точніше підійде обсяг ложечки, тим краще.

Відео: Як відміряти борошно підручними засобами?

Точно таким чином можна розрахувати будь-яке інше порошкоподібною або кристалічна добриво на будь-який обсяг води. Головне пам`ятати, що розчин з добривом повинен трохи постояти (близько 1 години), щоб кристали повністю розчинилися, краще періодично струшувати. Ну і самі елементарні правила добрива рослин: не можна поливати розчином добрива по сухій землі, не можна підгодовувати хворі і ослаблені рослини, а також знаходяться в стані спокою. Дози підгодівлі в універсальних добривах, зазвичай наводяться усереднені, для деяких рослин потрібно брати меншу концентрацію добрива (половину або чверть), тому уважно читайте рекомендації по догляду за рослинами. В першу чергу це стосується бромелієвих, папоротей, орхідей і деяких інших кольорів.



Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже