З життя камбрія

Сьогодні у мене незапланований вихідний, тому вирішила розповісти про свої Камбрія, тим більше що вони все дуже дружно зацвіли. Перша Камбрія у мене з`явилася близько трьох років тому, За цей час ми і засихали, і підгнивали: деякі аспекти догляду довелося переглянути. Постараюся розповісти про найголовніше з додатком фотозвіту.

Моя Burrageara, з якої ми пройшли вогонь і воду.

Все Камбрії теплолюбні рослини, але сильну спеку не переносять. Влітку намагаюся прибирати їх з підвіконь за фіранку, взимку ближче до світла. У сильні морози, особливо недавно политі рослини на ніч прибираю в глиб кімнати, вікна хоч і пластикові, але буває і підмерзають коріння. До обприскування не вимогливі, але в опалювальний сезон воно буде потрібно. Трапляються і такі казуси. Сухий кінчик зрізаю, місце зрізу обробляю зеленкою. Самі розумієте, коли квітів багато за всіма просто не встежити.

Поливаю методом занурення в таз з теплою водою, влітку хвилин на 20, взимку 5-10. Іноді коли потрібно терміново полити все орхи, але дуже мало часу, стаскиваю усіх до купи в душ і поливаю по змінно холодною і гарячою водою. Можу сказати, що поперемінно душ дуже хороша профілактика від кліща, а ще дуже мені допомогла при боротьбі з борошнистим червецем. Після залишаю всіх остигати години на два в ванній, потім розставляю по місцях, прибираючи всю зайву вологу з пазух серветкою. Субстрат між поливами повинен добре просихати, причому не тільки зверху, але і глибоко всередині - це головне правило при вирощуванні Камбрія. Не потрібно орієнтуватися на якесь певне колічествоа днів, для кожної орхи воно індивідуально. У міцного здорового примірника, у якого весь ком освоєний корінням це буде відбуватися набагато швидше, ніж у недавно пересадженого задохликов. Для новачків дуже зручно використовувати прозорі горщики і орієнтуватися по конденсату на стінках, якщо його немає, то орху можна поливати. З непрозорою тарою трохи складніше. Зволоженість субстрату можна визначити за вагою горщика - горщик стає лечге при висиханні. І по звуку, якщо стиснути злегка горщик, то суха кора буде хрустіти, мокра майже безшумна.




Ось вдалося зняти народження квіточки.

Пересаджую завжди виключно після покупки, дочекавшись закінчення цвітіння. Мені так спокійніше, а все тому що останнім часом все частіше в грунт прімещівают шматочки флористичної губки, а ще гірше біля основи знаходиться кому моху сфагнуму дуже значних розмірів, який перебуваючи під прикриттям кори просихає дуже дооолго. І якщо його вчасно не витягти, то Орхан рано чи пізно згниє. Горщик потрібно брати невеликий (брати з розрахунком на виріст не варто), так що б коренева добре містилася, на дні і стінках потрібно зробити отвори, чим більше, тим краще. Коріння орхідеї повинні дихати! Це друге правило! Хто як пристосовується, а я розпеченим цвяхом користуюся. На дно і в центр лягають великі шматочки кори, з боків і зверху засипаються більш дрібної фракції, для профілактики гнилей я ще підмішую деревне вугілля. Коли є під рукою мох, вкриваю з його допомогою поверхня, особливо влітку добре, грунт не так швидко пересихають і корінці ростуть товсті і жирненькие.



Цвітуть мої Камбрії справно, ще правильніше сказати регулярно по два рази в рік. Особливих умов створюю, думую, той перепад температур, який буває на підвіконні, їх влаштовує. Тим, у кого Камбрії відмовляються цвісти раджу робити невеликі посухи, аж до легкого сморщивания бульбочек. Добривом користуюся рідко, тільки в період нарощування нових ростов. В основному це добрива фірми Бона Форте, так як по два рази купати буває не вистачає часу (адже всі знають, що поливати добривом потрібно тільки по вологому грунту?), То пристосувалася до позакореневого підживлення - по листу слабким розчином.

Ще трохи не упустила, дуже часто на покупних рослинах зустрічаються проблемні листя наступного характеру.

- чорні точки, як на фото з сохне кінчиком. Якщо вони не розходяться, то небезпеки особливої не уявляю.

Відео: Орхідея Камбрія залишилася без коренів. Що робити, перспективи розвитку. Принцип зростання Камбрія

- і ось такого характеру

Відео: Новинка !!! Камбрія, і її пересадка

Все це наслідок неправильного поливу, точніше затоки і називається це грибкова інфекція. Що потрібно робити в цьому випадку: по-перше ізолювати орху від інших. Мало чим чорт не жартує. По-друге, зрізаємо хворі ділянки до здорової тканини і дезінфікуємо місця зрізу .. По-третє, обприскуємо рослина, на всякий випадок я ще проливаю грунт будь-яким фунгіцидом. Я завжди обходжуся незамінним помічником Фітоспорін, в рідкому або сухому вигляді. Розчин роблю по інструкції.

І на останок, щоб все не здавалося так страшно ще одна Камбрія, правда не до кінця розпустилися.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже