Мої відкриття, стрептокарпуси, глоксинії і монстера

Відео: Фіалка. З одного листочка вийшло 11 діток




Мої відкриття, стрептокарпуси, глоксинії і монстераНачитавшись про торфоперегнійних таблетках, всю весну шукала їх в квіткових магазинах. В результаті через деякий час стала щасливим їх обладателем.І за кілька місяців зрозуміла, що всі мої «квітникарські» роки пройшли даром без цих таблеток - ще не зустрічала кращого грунту для посіву покупних насіння. Багато хто не проростали в грунті, тепер же все сіянці ростуть як на дрожжах.Семена улюблених геснерієвих сходять дружно, розвиваються швидше, ніж в землі. Деякі листові черешки стрептокарпусов в чудо-таблетках спочатку випустили потужні квітконоси, а вже потім стали відрощувати лісточкі.А одне доросле рослина, майже загибле від переливу, мені вдалося врятувати, обрізавши всю кореневу систему і посадивши розетку в субстрат з таблеток. Коли стрептокарпус зацвів, квітки у нього виявилися більшими, ніж були раніше, і забарвлення більш насиченим, а нижній пелюстка подовжився, як «фартушок» .Ще за допомогою таблеток мені вдалося врятувати сіянець пеларгонії від чорної ніжки. Навесні посіяла в грунт п`ять насіння серії Райпл. Зійшли тільки два, і обидва постраждали від чорної ніжки. Без будь-якої надії відщипнула один корінець і посадила поруч з сіянцями стрептокарпусов. А через два тижні, злегка смикнувши рослинка, виявила міцні корінці. Пеларгонія швидко пішла в ріст і в липні зацвіла. Тепер живці цієї рослини вкорінюються тільки в таблетках.Следующая моя радість-сіянці глоксинії. Я переопиліла її з глоксинією з чорними квітками. І сіянці зацвіли, та так рясно, що кількість квіток наближається до рекорду «матусі» (42 квітки) .Улітку придбала 13 голландських сіянців мурайя різної величини в одному горщику. Вийнявши з горщика, виявила суцільний кому переплетених світлих коренів майже без землі. Спочатку приготувала таз з розчином Епін. У ванній під струменем води кілька годин розділяла корінці, ісеянци відразу ставила в розчин. Потім висадила в грунт «Лимон» та обприскати Епін. Саджанці на два місяці завмерли. Але потім з`явилися нові листочки на найменшому рослинка висотою 5 см, потім - на середніх. І тільки в останню чергу зазеленіли найбільші саджанці висотою 30 см.Весной омолоджує розвалену монстеру. Укоренила верхівку, відрізала нижнє листя, а довге стебло товщиною з руку викинула. Листя поставила в непрозору вазу, її - в горщик, так «кущ» виглядав пишніше. Цілих п`ять місяців листя стояли у воді, не увядая, потім чотири пожовкли, я їх викинула, а один зелений залишився. Трохи пізніше вирішила викинути і його, вийняла з води і ахнула - лист дав коріння! Але ж він був без «п`яти» .Ще одним відкриттям став плющ прямостоячий (Hedera erecta). Дізнавшись від продавця магазину квітів, що він може вирости до стелі в кімнаті, пріщіпнула точку росту і винесла на балкон. Верхівка відразу роздвоїлася, і всього за два літніх місяці мій плющ підріс до 40 см.По всьому стеблу між листям є нові нирки, готові в разі прищіпки рушити в ріст. Рослина виглядає однобоким, так як ззаду весь стебло покритий густими повітряними корінцями. Розмножувати його легко живцями. На висоті 50 см планую обрізати обидва втечі і посадити поруч.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже