Зберігання цибулин гладіолусів в золі

Зберігання цибулин гладіолусів в золіДовго не могла знайти оптимальний спосіб зберігання цибулин гладіолусів. У підвалі сиро, будинки жарко, в холодильник багато не покладеш, та й там бувало, починали рости завчасно. Золу почала використовувати виключно проти грибних захворювань. А тепер тільки в ній мої цибулини гладіолусів і відпочивають. Відразу хочу обмовитися, золу використовую від спалювання вугілля, вона являє собою жовтий порошок. Восени цибулини обробляю карбофосом, мідним купоросом, підсушують, а потім укладаю в коробки донцями вниз, пересипаючи кожен ряд золою.

Діток, припудривши, загортаю в кульочки з газети і теж засинаю золою. У такому вигляді вони у мене зберігаються в прохолодному місці, підйом температури не страшний, для них головне, щоб вологість не підвищувалася, а цьому перешкоджає зола.

За останні роки грибних захворювань не було, цибулини гладіолусів завжди чистенькі, завчасно ні коріння, ні «пір`я" не починають рости. Навесні досить їх почистити, при необхідності можна замочити в гуматами, і вони відразу починають рости. Вже 2 роки подібним чином зберігаю і жоржини. Тут головне не пересушити бульби перед закладкою на зберігання, інакше потім вони довго виходять зі стану спокою.

Також вугільну золу використовую при посіві капусти, айстр і ін. Рослин, які можуть страждати від чорної ніжки. Тонким шаром посипаю її по поверхні землі після посіву. Такий прийом дає можливість уникнути масової загибелі сходів. При складанні сумішей під посадку рослин додаю не більше 1 ст. золи на відро землі. Виняток становлять рослини, які віддають перевагу високу кислотність грунту.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже