Ахименес здобув бульби

Ахименес здобув бульбиНа початку серпня посадила в грунт пару живців сортового ахіменеса, попередньо укоренивши в воді. Через тиждень в пазухах листків почали утворюватися бульби. Що робити з живцями і бульбами, не знала (ахіменес зайнялася недавно). Зараз живці поступово почали засихати. Бульби утворилися невеликі по 1-1,5 см в довжину. Як тільки держак почав засихати, бульби самі стали відвалюватися. Я прикопала їх в тому ж горщику, що і живці, заглубив на 1,5 см. Взимку буду зберігати в землі, в цьому ж горщику. Думаю, освіта «шишечок» в, як мені здалося, настільки несподіваному місці - явище для цієї рослини нормальне.

Тільки, схоже, не для всіх сортів. Бульби в пазухах листків дали ахіменеси Harry Williams, Blue Silver і Schneewittchen (але у цього бульби були тонкі, як ниточки, як би недорозвинені). У решти нічого подібного не спостерігалося.

Рослина протягом життя постійно зростає, і у нього з`являються нові органи і тканини. Вони утворюються в спеціальних зонах - меристемах. Клітини меристем мають унікальну здатність до неодноразового поділу.




Кожна клітина містить повну інформацію про все рослині, і в певних умовах може дати початок новому органу, тканини або цілого організму. Цим пояснюється висока здатність рослин до регенерації.

Саме цієї унікальної здатністю ми, квітникарі, і користуємося при вирощуванні і ще частіше при розмноженні рослин. Наприклад, після сильної обрізки рослини з легкістю нарощують нові пагони, у стеблових живців в вузлах з`являються коріння, навіть частини листа можуть стати матеріалом для розмноження.

Цілком можливо, що у випадку з цим ахіменес, мало місце пошкодження, наприклад, випадково надламався лист, стебло і т. П. Це послужило стимулом для активації клітин меристеми, але замість звичайного втечі виросло кореневище. Аналогічні «аномалії» іноді з`являються у глоксиній. Нові бульби або дітки з`являються не в підставі листового живця, а на самій листовій пластинці при її пошкодженні при цьому лист не обов`язково відокремлювати від рослини.

Для квіткових рослин вегетативне розмноження має величезне біологічне значення. В умовах кімнати рослини рідко зав`язують насіння самостійно. А раз насіннєве розмноження неможливо, рослина шукає нові шляхи збільшення своєї чисельності і передає функції розмноження спеціалізованим органам, в даному випадку кореневищам.

Кореневища і квітконоси морфологічно ідентичні - це все видозміни втечі. Можливо, що цей ахименес не отримав потрібних умов для повноцінного цвітіння (довжина світлового дня, інтенсивність освітлення і т.д.). Тоді можна припустити, що кореневищ в цьому році у нього буде дещо більше, ніж раніше і при цьому не обов`язково, що вони будуть утворюватися в грунті. Аналогічна ситуація спостерігається у лілій. У пазухах листків утворюються бульбочки. До речі, якщо у лілії обрізати бутони, кількість бульбочек буде набагато більше. Можна буде в наступному році таким чином поекспериментувати з цим ахіменес.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже