Фен-шуй для вашого саду

Фен-шуй для вашого саду

Моя робота в області ландшафтного дизайну передбачає не тільки складання планів і списків, - найважливішою я завжди вважала завдання зробити ділянку клієнтів зручним для життя і відповідним їх особистим смакам. Періодично деякі клієнти просять при розробці планувраховувати принципи Фен-шуй і застосувати їх в конкретному саду. Звичайно, ставати фахівцем в цій галузі я не збиралася, але багато правила мені самій сподобалися і цілком згодяться кожному садівникові. Тому хочу поділитися з вами самими основними принципами, стосовно саме до саду, а бажаючі освоїти глибше східну мудрість зможуть зробити це, вивчивши відповідну літературу.

Відео: Ідеї для саду. Фен-шуй вашого саду

Фен-шуй (дослівно «вітер і вода») - даоська практика, метою якої вважається пошук сприятливих потоків енергії ци і їх використання на благо людини. Її принципи допомагають гармонійно організувати навколишній простір (житло, ділянку і т.д.), щоб залучити позитивну життєву енергію (удачу) і перешкодити негативному зовнішньому впливу. Один з принципів теорії Фен-шуй зараз досить популярний і знаходить своє втілення в різних областях: Подібне притягує подібне.

Перший принцип Фен-шуй мені подобається особливо. Погодьтеся, саме цього так не вистачає більшості ділянок в нашій країні. Для початку пропонуєтьсяочиститинавколишній простір (житло, сад, місце роботи) від пилу, бруду, завалів, щоб нейтралізувати застійну, шкідливу енергію, тим самим подаючи сигнал про свою готовність змінюватися і приймати в своє життя достаток і щастя. Слід позбутися захаращених кутів, сараїв і підвалів, розчистити горища і склади від непотрібних речей, які зберігаються на всякий пожежний випадок, на чорний день. Правда, як нам це знайоме? Потрібно також спиляти і викорчувати сухі і хворі дерева, спалити або відправити в компост купи висохлих бур`янів або обрізків гілок, щоб пізніше внести їх у вигляді добрив в грунт. Фен-шуй обіцяє, що Всесвіт миттєво відреагує на нашу відкритість припливом нової енергії і новими сприятливими можливостями.

Коли сад очищений, можна приступати до другого етапу - залучати удачу в своє життя за допомогою активізації необхідні зон і встановлення там відповідних талісманів. Схожі традиції існують у багатьох народів, людям властиво надавати символічний сенс предметів або обрядам. Згадаймо, що у слов`ян є звичай ставити мітли, віники в перевернутому вигляді на порозі для захисту від злих гостей, вішати над дверима підкову на щастя. Традиційні великодні яйця, що символізують життєву енергію і родючість або Троїцькі березові гілки - своєрідні обереги від злих сил, хвороб і нещасть. Важливо, що люди вірять в такі обереги. Практика Фен-шуй вчить, як грамотно розмістити символи удачі - талісмани, щоб привернути удачу саме в тій області, в якій ви зараз особливо потребуєте. Не варто хапатися за все відразу, дотримуйтесь у всьому міру. Визначте, який аспект життя потребує поліпшення, і починайте саме з нього.

У Фен-шуй значення талісмана може мати практично будь-який предмет і навіть колір або форма, в т.ч. планування вашої ділянки, оскільки все навколо наділене енергією і кожен елемент навколишнього середовища асоціюється зі своїм кольором, погодою, порою року, компасним напрямком і т.д. Вважається, що за різні аспекти життя відповідають різні зони, які відповідають сторонам світла. Коли людина хоче якусь область свого життя поліпшити, він визначає за допомогою сітки Багуа, де в його оточенні знаходиться відповідний сектор і розміщує там потрібні талісмани. Відповідно до вчення Фен-шуй, все, що відбувається в житті може бути розділено на дев`ять категорій, або життєвих ситуацій: багатство, слава і успіх, любов, шлюб і взаємини, діти і творчість, Помічники, вчителі та подорожі, кар`єра і життєвий шлях, мудрість і знання, сім`я, здоров`я. Можна визначити, де знаходяться ті чи інші сектори Багуа, що вони означають і як активізувати відповідні сектори для досягнення наших цілей. Ви самотні? Активізуйте сектор Любові. Хочете знайти хорошу роботу? Додайте відповідні талісмани в секторі Кар`єри. Мрієте про подорожі? Варто звернути увагу на відповідний сектор. Що стосується нашої життя можу сказати: якщо ми і так збираємося розмістити на ділянці водойму або альтанку для відпочинку, то чому б не побудувати їх в тому місці, де вода не тільки мелодійно дзюрчала, а й «приваблювала» б в життя багатство або успіх у кар`єрі?




У Фен-шуй розрізняють два види талісманів. Перші - традиційні класичні китайські талісмани: фігурки богів, що уособлюють любов, багатство, здоров`я і долголетіе- зображення тварин, риб і птахів (в т.ч. магічних), монети, вази, свічки, кришталеві світильники, дзвіночки і т.д. Але про них ми говорити не будемо, це занадто специфічна тема, хоч про деякі з них ми згадували раніше (наприклад, про «музиці вітру»).

А ось другий вид талісманів дуже нам підходить і цілком може бути застосований в саду будь-якого стилю. Як извесно в китайській традиції є п`ять основних елементів: Вода, Дерево, Вогонь, Земля і Метал. Поговоримо трохи про ці символах Фен-шуй.

Дерево - це живий елемент, який включає в себе будь-які рослини, а також дерев`яні предмети, статуетки, меблі з гнутого дерева, плетені крісла, очеретяні циновки і навіть картини з зображенням лісу. Для талісмана Фен-шуй найбільше підходять рослини з гілками, спрямованими вгору, і рослини з круглими або серцеподібними листочками. Соняшник уособлює сонячну енергію життя і буде дуже до місця в зоні Слави. Червоні маки або тюльпани символізують задоволення та успех.Астра і троянда чудово підійдуть для зони Любові: вони символізують любов, ніжність і романтику.



Дерево означає розвиток творчих здібностей, приносить удачу і успіх в матеріальному плані, його напрямки - схід і південний схід. Чудова традиція висаджувати сімейне дерево народилася неспроста, це надійний спосіб залучати благополуччя для всієї родини, особливо дітей і онуків. У країнах Сходу дуже популярний бамбук, що символізує міцне здоров`я і довголіття для мешканців будинку. Тими ж властивостями володіє зростаюча сосна. У наших умовах живої бамбук можна замінити бамбуковими паличками або виробами з бамбука.

Земля - це і наша планета, і земні ландшафти, а також камені, кристали, предмети з кераміки, цегли, кришталю, порцеляни, кахельної плитки, скульптури, картини із зображенням земних ландшафтів: гір, скель, пустелі. Земля символізує надійність, стабільність, упевненість в собі і сімейне щастя, її напрямок - центр, південний захід і північний схід.

Вода асоціюється з потоком енергії ци і символізує богатство.Кроме непосредсвенно всіх рідин, струмків і фонтанів, акваріумів і басейнів, символічно воду також означають скло, дзеркала, вітражі, а також картини із зображенням річки, моря, озера, водоспаду і риб, предмети, мають хвилеподібну або плавно згинається форму, напрямок - північ.

Вогонь символізують не тільки вогонь як такої, а й всілякі джерела світла: сонце і спалаху блискавки, електричні лампи і вогник свічки, а також камін, тварини, птахи і діти, предмети, зроблені з вовни, шкіри або пір`я. Цей знак пов`язаний з діями, пристрастю і інтелектом, його присутність завжди активізує, напрямок - південь.

Метал символізує силу небес, достаток і успіх у фінансових справах. Це не тільки металеві талісмани і монети, а також дзвіночки, рухомі мобілі, вироби з бронзи, срібла, золота і їх зображення, напрямки - захід і північний захід.

Відео: Цікаві ідеї для саду. Фен-шуй вашого саду

Всі перераховані елементи взаємодіють один з одним, перетворюючи енергію ци. Для того, щоб нейтралізувати шкідливий вплив на ваш сад міських промислових забудов або інших негативних елементів навколишнього середовища, дуже ефективним засобом вважають ряд високих розлогих дерев або зелених чагарників перед входом. У міській квартирі можна обійтися квітами на підвіконні, в тому числі кактусами, які своїми колючкамізащітят ваш будинок. Можна повісити перед дверима або за вікном «музику вітру». Вважається, що цей предмет вбирає негативну енергію, розсмоктуючи її і по порожнистим трубочкам випускає вже доброчинну.

Найпростіший і ефективний спосіб активізувати енергію Землі - це використовувати камені, які привносять енергетику стабільності і захищеності. Такий камінь-талісман можна знайти під час прогулянки або привезти з подорожі, головне, щоб він сподобався особисто вам і був гарної форми. Дуже цінується сіра галька з смужкою. На ділянці це може бути просто група красивих валунів або ціла альпійська гірка. Щоб активізувати енергію Води, найкраще побудувати невеликий фонтан. Головне, щоб вода рухалася і завжди була прозорою і чистою. Особливо корисно поєднання води та металу, а також води і скла, що можна втілити в оформленні вашого фонтану.

Для тих, хто зацікавився і хоче скористатися цим цікавим вченням, варто прочитати відповідну літературу. Не важливо, досконально чи ні ми використовуємо якісь правила, найголовніше - не чекати, щоб хтось перетворив ваш сад або будинок, а засукати рукава і намагатися кожен куточок зробити красивим і гармонійним. А вже якого вчителя ви віддасте перевагу - справа смаку. Як говорив наш співвітчизник Т. Шевченка: «I чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже