Рокарій не за правилами

Відео: Чи не за правилами 1 971

Композиції з рослин і каменів доставляють мені справжнє наслажденіе- я отримую задоволення і від їх створення, і від споглядання (мабуть, це найточніше, найправильніше слово, коли мова йде про каменях: не "розглядати» і не «розглядати» - вони налаштовують саме на споглядання, вдумливе і неспішне).

невеликий рокарій

І звичайно ж, я не могла пройти повз двох величезних валунів біля паркану свого нового будинку. Восени вони були ледь помітні: їх приховували зарості люпинов і трави. Ну а навесні, трохи розчистивши простір, я виявила ось таку картину:

валуни

Мови про те, щоб зрушити ці валуни з місця, навіть не заходило: без спеціальної техніки або серйозних фізичних зусиль це вельми і вельми проблематично. Та й навіщо? Адже їх можна використовувати як основу для створення невеликого рокария - квітника, де «на головних ролях» - камені.
Так, звичайно, такий рокарій доведеться робити з порушенням всіх правил. Але це не той аргумент, який міг би змусити мене відмовитися від своєї затії. Що ж, значить, буде у нас «неправильний» квітник))
Насамперед я постаралася якомога ретельніше викопати люпин і всіляку смітну рослинність, вибираючи залишки кореневищ. Але треба розуміти, зрозуміло, що при подібному способі створення рокария повністю позбутися від бур`янів не вдасться, адже частина коренів йде глибоко під камені або ховається в кореневій системі рябінкі, зростаючої між валунами. Тому прополок в перспективі не уникнути.
Потім починаю формувати рельєф і контури майбутнього рокария.

Камені і рослини

Мені дуже подобаються квітники, що імітують скельні осипи, гірські схили, але в даному випадку ніяких підвищень не спостерігається і навіть штучно їх створити не вдасться. Втім, рокарій не обов`язково повинен мати перепади висот, він цілком може розташовуватися і на рівнині.
Підбираю камені, висаджую рослини ... «Правильний» рокарій має продуману, ретельно підібрану композицію, ну а мій - результат пошуків і експериментів. Іноді укладаєш камінь - і бачиш: не підходить він, не виглядає, не вписується в загальну картину. Доводиться шукати йому заміну. Щоб вся композиція виглядала природнішою, важливо, щоб вона включала камені різних розмірів - від великих до самих дрібних, як це буває в природі.

Камені великі і маленькі




Дрібними камінчиками можна заповнити порожні простору і підкреслити кордону квітника.

кам`яна відсипання

Заняття це копітка. Мені подобається не просто засипати землю камінням, а підбирати їх, шукати гармонію, домагатися гарних сполучень і витончених ліній. Тому мій рокарій будується довго, неквапливо, змінюючись з кожним днем ...
Втім, змінюватися він буде постійно: адже розрослися посадки перетворять його вигляд. Поки ще зовсім крихітні очитки будуть прагнути завоювати якомога більше простору. Деякі види можуть з часом навіть повністю приховати своїм килимом камені, що лежать під ними.

очитки



Розростуться ломикаменю і живучки, утворюють пишні кущі примули.

ушковая примула

До осені сформує пишний кущик, а на наступний рік зацвіте гвоздика, яка зараз виглядає дуже скромно і невибагливо.

гвоздика

Відео: Гуфі - полювання не за правилами. Мультфільм від Дісней

Все літо будуть цвісти маргаріткі- їх легковажні квіточки підкреслюють сувору стриманість каменів.

маргаритки

Зараз одним з основних акцентів рокария служить кущик родіоли рожевої. У пору свого цвітіння він дуже вдало поєднується зі зростаючою поряд ніжно-жовтої примулою.

Родіола і примула

Один із серйозних недоліків подібного способу створення квітника: у нього немає захисту від замахів землерийок і кротів. Зазвичай в основу рокария укладають мелкоячеистую металеву сітку, щоб ці звірята своїм бурхливим діяльністю не псували рукотворну красу.
Відсутність дренажного шару в моєму випадку, на щастя, не критично: грунт у нас пухка, водопроникна, на місці, де розташовується квітник, вода не застоюється навіть ранньою весною, в пору танення снігів. Але в інших умовах це теж здатне стати проблемою. Втім, її можна вирішити за рахунок підбору відповідних рослин - тих, що мають потребу у великій кількості вологи, наприклад, хости або папороті.

папороті

Експериментуйте! І нехай навіть в вашому саду щось буде зроблено «не за правилами» - якщо робиться це з любов`ю і з задоволенням, все неодмінно вийде!


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже