Клумби своїми руками: ідеї для дачі

Продовжуємо актуальну тему клумб. Сьогодні мова піде про те, що можна зробити на дачі своїми руками, без великих витрат. Я підготувала добірку всіляких ідей для клумби своїми руками фото яких вдалося розшукати в різних джерелах. Ну і попутно, думаю, ми згадаємо про деякі важливі речі, необхідних для того, щоб клумба своїми руками вийшла вдалою з першого разу.

Клумба на дачі велика

Спорудити клумбу можна практично з нічого - з будь-яких предметів, що є на дачі і стали непотрібними в господарстві. Але тільки не можна забувати про те, що ваш твір має вдало вписуватися в стиль ділянки, щоб він не перетворився на щось нехай і ошатне, але хаотичне. І в цьому відношенні я - за вибірковість. Ну от не можна просто так взяти будь-яку вподобану ідею і перенести її в свій сад. Наприклад, з моєї точки зору, дуже не безумовні популярні у дачників клумби з шин.

Відео: Клумби своїми руками: ідеї для дачі

Клумби в шинах

Це доступний матеріал, але не всякий садовий ансамбль підходить для такого сусідства, погодьтеся. Хоча самі по собі ці квітники бувають дуже ошатними і цікавими. Наприклад, приваблива ось така ідея яскравою багатоярусної клумби:

Клумба з шин багатоярусна

Я б використовувала її в якості огорожі для дитячого майданчика, наприклад. Або трохи складніше рішення - клумба-піраміда з шин, що підходить і для посадки суниці, і для квітів-складність, головним чином, в тому, щоб підібрати різні за розміром шини:

Клумба в шинах ярусна

Дещо більше зусиль (і технічних навичок) буде потрібно для того, щоб зробити для дачної клумби вазон з шини. Але в результаті звичайна гума може перетворитися до повного невпізнання:

Клумба у вазоні з шини

Клумби своїми руками на дачі часто споруджують з віджили свій вік предметів меблів. І тут, звичайно, потрібно попрацювати, щоб ваш старий стілець або комод виглядав в саду не мотлохом, який забули викинути, а предметом мистецтва.

Клумба-стілець

І ще важливо знайти вдале місце для такого, безумовно, оригінального квітника. Адже одна справа - прилаштувати стару бабусину ліжко ...

Клумба-ліжко




... І зовсім інше - цілий спальний гарнітур)))

Клумба-спальня

Зверніть увагу на колірну гамму і в тому, і в іншому випадку. Яскраві червоно-оранжеві відтінки першої клумби гармоніюють з міксбордерів у цегляної стіни на задньому плані, а ніжні, вишукані і повітряні білі і блакитні квіточки в другому варіанті створюють романтичний настрій.

Ще можна змайструвати незвичайний предмет меблів, який за сумісництвом послужить невеликий клумбою. Наприклад, як вам такий столик з деревних спилов?

Клумба-столик

А іноді любителі квітів використовують і зовсім вже несподівані предмети, які, можливо, когось навіть шокують:



Клумба в унітазі

Проте, якщо зроблено зі смаком і вдало вписано в навколишній ландшафт - чому б і ні, як ви вважаєте?

Більш традиційне, але від цього не менш вдале рішення - клумба своїми руками в старому пні. Все, що для цього потрібно: власне, пень, інструменти (долото, молоток, можливо, дриль), грунт і рослини. Єдине, про що хочу ще раз нагадати всім любителям клумб в контейнерах: не забувайте про дренажі і режимі поливу, щоб ваші квіти не загинули від посухи або застою води.

Відео: Ідеї - красиві клумби своїми руками з кошиків. Забавні красиві клумби на дачі з кошиків

Клумба в пні

А якщо у вас накопичилося багато різнокаліберних квіткових горщиків і інших ємностей, можна використовувати їх як частину оформлення клумби, створивши таким чином ефект многоярусности:

Клумба з горщиками

Таку ідею реалізувати дуже легко, і що важливо - вона практично універсальна: подібну клумбу можна розташувати де завгодно, варіюючи лише її обриси і вибрані для посадки рослини.
Дачні клумби - це нерідко клумби з підручних матеріалів. Наприклад, покупні огорожі для квітників недешеві, та й не всім вони подобаються. Але якщо в господарстві знайдуться, припустимо, обрізки колод, можна спорудити ось таку клумбу - недорого, нескладно, оригінально:

Клумба в дерев`яжках

Як і до квітників у шинах, у мене непросте ставлення до бордюрів з порожніх пляшок: з одного боку, цікава ідея-з іншого - не скрізь вона доречна, по-моєму. А як вам таке огорожу клумби?

Клумба з бордюром з пляшок

Або ось ще один приклад використання порожніх пляшок для спорудження маленької клумби:

Клумба з пляшок

Зрозуміло, що не всі можуть собі дозволити досить затратні підняті клумби в обрамленні натурального каменю або цегли, хоча вони, безумовно, виглядають чудово:

Клумби в цеглі

Але облаштовуючи клумби на дачі своїми руками, на мій погляд, важливіше зосередитися на тому, щоб вдало підібрати рослини і розташувати їх в квітнику. Звичайно, оригінальна ідея, незвичайне або стильне обрамлення - це добре. Але все-таки клумба - це, в першу чергу, квіти, і вони повинні бути красивими, доглянутими, що поєднуються за стилем і колірною гамою зі своїм оточенням. Тут, мабуть, як в ювелірному прикрасі: дорогий камінь виграє від хорошого оправи, але тьмяна стекляшка навіть в самому розкішному обрамленні залишиться простим склом.

Про квіти для клумби ми поговоримо іншим разом, а поки я пропоную обмінятися думками про запропоновані варіанти клумб і поділитися своїми ідеями. Як ви робите клумби на дачі?

Ось ще кілька статей про ідеї для клумби на дачі:


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже