Хоста - "королева тіні"!

Хоста, чарівна і загадкова азіатка. Вже не одне десятиліття вона прикрашає тінисті куточки наших садів, по праву заслуживши титул «королева» тіні. Її дзвіночки квіти досить скромні, але головна прикраса саду не вони, а листя. Зелені, салатні, блакитно-сизі, золотисто-жовті, майже білі, плямисті і смугасті.

хоста

Вони бувають серцеподібними і майже круглими, великими і маленькими, вузькими і довгими, як самурайські мечі. Можуть виростати в величезні фонтани з листя, а можуть залишатися ледь помітними кущиками. Але всі вони додають колорит нашим російським садам, несуть чарівність і таємничий шарм своїй далекій східній батьківщини.

хоста

хоста

Закохавшись раз і назавжди в ці прекрасні рослини, я не уявляю без них свій сад. Майже кожну весну у мене поселяється одна або кілька нових хост. Ось і зараз свого посадкового години чекають в підвалі два кореневища нових хост. І я впевнена, що вони не будуть останніми - хост багато не буває! Засмучує тільки, що сухе і жарке повітря наших кубанських степів є тяжким випробуванням для вологолюбної азіатки. Кліматичні умови середньої смуги, з більш дощовим і прохолодним літом - це якраз те, що потрібно хостів.


висадка хости


Правильно вибираємо час

Посадку хости краще проводити ранньою весною, до розпускання листя на рослині. Або ранньою осінню (в кінці серпня - початку вересня), щоб рослина встигла вкоренитися до настання холодів і успішно перезимувало.
Ретельно відбираємо здорові рослини для висадки
Уважно поставтеся до вибору посадкового матеріалу. Кореневище має мати хоча б одну ростовую нирку (але краще дві-три). Добре, якщо ця нирка не буде занадто переросла. Коріння повинні бути добре розвиненими, довжиною 10-12 см, живими, еластичними, що не підсушеними. Чи не повинні і близько бути цвілі, гнилі та інших ознак хвороби. Якщо рослина куплено, а висаджувати його ще рано, для зберігання підійде прохолодне і темне місце з температурою 5-10 градусів. Для цієї мети можна використовувати підвал, нижню полицю холодильника або утеплену лоджію.

Шукаємо підходяще місце




Хоста - рослина досить невибаглива, але місце для посадки Тіньолюбні красуні вибираємо з урахуванням її смаку. Тінь воліють хости із зеленим листям. Рослини з строкатим листям можуть рости на сонці, але обов`язково їх затінення в полуденну спеку (з 11 до 16 годин).

Вимоги до грунту

Грунт для посадки повинна бути легка, повітропроникна, поживна і волога. Зростає хоста як на кислих, так і на лужних грунтах.

Процес висадки від А до Я



Посадкову яму копаємо широку, оскільки коренева система хости розростається горизонтально. З огляду на, що рослина буде рости на одному місці багато років, глибина теж повинна бути не менше 30 см. У посадкову яму додаємо компостну землю, перепрілий гній, торф, трохи піску. Якщо грунт на ділянці кисла, додаємо жменю деревної золи. Все ретельно перемішуємо і заповнюємо грунтом посадкову яму приблизно на 2/3 висоти, проливаємо водою. Коріння саджанця акуратно розправляємо по поверхні зволоженого грунту. Ростові бруньки повинні знаходитися на рівні землі, якщо вони виявилися нижчими, додаємо грунт до необхідного обсягу і присипаємо коріння грунтом. Знову поливаємо. Землю навколо посадженого рослини мульчіруем (т. Е. Укриваємо, засипаємо) торфом на 1-2 см.


Хоста в ландшафтному дизайні


Хоста в ландшафтному дизайні


Розмістити хости можна біля ставка, там і умови для них підходящі і вони добре поєднуються з іншими вологолюбними (наприклад, ірис болотний). Дуже органічно виглядають хости на тлі каменів, дерев`яного декору, кам`яної кладки, на газоні і як бордюр у доріжки. Спектр досить широкий. А мені хочеться вирощувати хости у великому контейнері. Мрію поставити його біля входу в будинок. Місце там підходяще, сонце не показується зовсім. Але все не можу зважитися, боюся, рослині буде дуже жарко влітку, так і взимку куди його дівати - не знаю. У кімнаті хости не вирощують, їм потрібен холодний період. Так і залишається поки моя мрія нездійсненим.


Догляд за хостами


Забезпечити належний догляд за рослиною неважко. Важливо пам`ятати, що у себе на батьківщині хости ростуть по берегах річок, а значить, люблять вологий грунт і високу вологість повітря. Намагайтеся наблизити умови її утримання до природних.

полив

Важливий своєчасний і регулярний полив, але без перезволоження. Можна побалувати її вечірнім душем, і вона з вдячністю відгукнеться на турботу.

підживлення

Підгодовують хости три рази за сезон. Навесні, на початку вегетації (росту), в період цвітіння і після нього. Підживлення проводити, чергуючи органічні та мінеральні добрива. Дозування і спосіб внесення (у вигляді рідкого розчину або гранулами) дотримуються відповідно до інструкції на упаковці добрива. Розпушування грунту під хостами потрібно проводити дуже акуратно і неглибоко, коріння розташовуються близько до поверхні землі. А краще взагалі замінити розпушування мульчированием. Замульчувати грунт довше зберігає вологу, що актуально для дачників вихідного дня.

Захист від шкідників

Хвороби хостам не докучають, а ось від шкідників вони страждають. Вірніше від одного шкідника - слимака. Ці повільні і зовні беззахисні створення безмірно ненажерливі і дуже люблять молоді листки хост. Рослини після їх нашестя покриваються дірами, виглядають непривабливо. Позбутися від цієї напасті можна за допомогою мульчування. Тільки мульчувати потрібно не торфом, а чимось колючим, (наприклад, тріскою, дрібним щебенем, товченим черепашником), слимак уникає прогулянок по таких поверхнях. Я засинаю землю навколо своїх хост битою черепашкою, яку влітку привозимо з Азовського моря. Не можу сказати, що цей метод діє на сто відсотків, але результат можна вважати дуже навіть непоганим.


види хост


Найпоширенішим сортом, мабуть, є хоста подорожниковая. Вона має великий світло-зелений лист, що досягає 25 см в довжину і майже 20 см в ширину. Розростаючись, досягає висоти 60-70 см. Цвіте білими дзвінковим квітами. Віддає перевагу рости в тіні. Коли ця хоста надмірно розростається, загущені коріння випирають із землі, і взимку вона може промерзати. Потрібно своєчасно розсаджувати рослина.
Хоста Грін Фонтейн має яскраво-зелені веретеноподібні листя і менш значні розміри. Листя досягає 8 см в ширину і до 20 см в довжину. У висоту кущ може вирости до 50 см. Виглядає ця хоста чудово. Султан з ошатною листя виглядає так, ніби хтось старанно уклав листочок до листочка, рівно, щільно і акуратно. Цвіте невеликими лавандовими квітками, схожими на дзвіночок. Цвітіння досить рясне.
Хоста белоокаймленной маргината. Привабливе і компактна рослина 25-30 см заввишки, листя темно-зелені з білою облямівкою. Виглядає дуже і дуже декоративно. Особливо в період цвітіння, який припадає на липень-серпень. Квіти у цій хости бувають білі, бузкові, фіолетові. Чи не відмовиться ця строката красуня від порції щадного ранкового або вечірнього сонця.
Як бачите, у вирощуванні хост особливих премудростей немає. Якщо перейнялися симпатією до цього гарного рослині, поселите в своєму саду цей строкато-зелений шматочок Азії.

хоста


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже