Лісові і польові рослини в саду: таволга вязолистная

Липень, спека, повітря насичене густим і солодким медовим ароматом - це цвіте таволга. За пишну красу її називають часом царицею лугів. Сирі узлісся й галявини, порослі комірника (це інше ім`я таволги вязолистной), абсолютно міняють вигляд в пору його цвітіння.

зарості таволги

Пройти мимо квітучої таволги неможливо: спершу вас поманить її запах, що поширився по всій окрузі, а потім неодмінно привернуть увагу пухнасті кремово-білі суцвіття, високо піднялися над різьбленим листям (стебла у висоту можуть досягати двох метрів!). Мені квітучий комірник нагадує білі астильби - тільки суцвіття у нього не таких суворих обрисів.

суцвіття таволги

А ще, крім яскравої зовнішності і виразного аромату, відома таволга своїми цілющими властивостями. Мені в дитинстві бабуся заварювала таволговий чай при застуді, від кашлю. А взагалі-то в цих чарівних суцвіттях прихована велика сила, яку народна медицина використовує з глибокого Середньовіччя. Кажуть, в Європі її застосовували навіть як засіб від чуми!

Відео: Копитень європейський




Сучасні наукові експерименти довели, що препарати таволги допомагають при лікуванні окремих видів онкологічних захворювань, причому ефективність їх наближається до деяких хімічних препаратів! А ще в складі цієї рослини є саліцилати, аналогічні за своєю дією звичного нам аспірину. Тільки застосування комірника не дає таких побічних ефектів, як цей препарат.

квітуча таволга

В саду таволга буде бажаною гостею, яка потребує особливої турботи про себе, але незмінно привертає увагу. Тільки знайдіть їй сирої куточок - наприклад, на березі водойми. Розмножується ця рослина вегетативно: досить викопати на лузі кореневища і посадити їх на підготовленій місці. Бажано робити це ранньою весною або восени-відстань між рослинами при посадці складає 30 - 40 см.

Таволга і іван-чай

Відео: Горошок мишачий Vicia cracca

Ну а зараз якраз час насолоджуватися медовим ароматом і заготовлювати суцвіття таволги в якості лікарської сировини.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже