Подружитеся з молодилом

Відео: як подружиться з аніматроніку five nigts at Freddy`s

З цим симпатичним рослиною я подружилася п`ять років тому. Одна колега, почувши про мою мрію обзавестися альпійською гіркою, купила в якості презенту декілька відповідних рослин. Перш ніж потрапити в мої руки, «альпійці» близько тижня провели в квартирі покупниці. Підозрюю, що там їм довелося мучитися в спартанських умовах. У всякому разі, на резуху, очиток і якийсь не піддався класифікації паросток було просто шкода дивитися. Зате товстенька розетка молодила з бордовими кінчиками листя виглядала дуже навіть перспективно.

Молодило покрівельне. Приватне фото.

Відео: як подружиться з аніматроніку five nights at freddy`s (частина 2)

Першим трьом членам «альпійського набору» не пощастило. Не витримали звалилися на них випробувань і зачахнули. Однак молодило без проблем освоїлося на ділянці. Не дарма, напевно, латинська назва Semprevivum означає «вечножівущій».

Розетку я висадила на сонячне місце і на деякий час забула про новосілля. Занадто багато навалилося звичайних весняних клопотів. Протягом літа молодило потихеньку підростало і випускало нові листочки.

Відео: Подружитися з вовками. Перша серія

Наступної весни у нього з`явилися розетки-відведення. розмножується ця рослина дуже швидко, пагонами, на яких утворюються розетки-кульки. А на початку третього літа з`явився досить довгий бордовий цветонос.

цвітіння злегка розчарувало: бляклі жовтуваті пелюстки особливого враження не справляли. Вже потім я погортала довідники, прогулялася по інтернету і дізналася, що можна підібрати сорти з бузковими, рожевими або білими пухнастими квітками. На фотографіях вони виглядають чудово.




Існують сорти молодила з привабливими бузковими, рожевими або білими квітками

Втім, рослина це, перш за все, цінується за свою оригінальну форму. Крім поширеного молодила покрівельного, є ще молодило паутіністие з білим візерунком на листках, що нагадує павутинку.

Після цвітіння велика материнська розетка засохла, але навколо залишилося безліч молодих рослин. Незабаром постало питання: куди їх прилаштувати? Я подумала, що з «зайвих» розеток може вийти чудовий бордюрчик. Посадила відростки по периметру пристовбурного кола кущика бузку. На новому місці їм сподобалося, та й бордюр зараз виглядає оригінально.



Що б ще придумати? Наприклад, посадити молодило уздовж доріжки. А ще можна створити справжню «Молодильні» галявинку. Розетки варто висаджувати на достатній відстані, щоб вони, розростаючись, не заважали один одному. Тільки не полінуйтеся попередньо підготувати грунт - позбутися від коренів. Адже навіть коли листочки зімкнуться, між ними все-таки можуть пробиватися бур`яни, які видалити буде складно.

Бордюр з молодила. Приватне фото.

Цікаво, що, в залежності від місця і освітлення, зовнішній вигляд розеток може злегка змінюватися. Сонячне світло і піщана, добре дренований грунт - ідеальні умови. Якраз в такому містечку я садила материнське рослина. Навесні і на початку літа деякі розетки тут виділяються ефектною червонуватим забарвленням. А ось навколо бузку - легка півтінь, та й грунт не надто суха. Але, мабуть, з такими умовами розетки готові миритися, оскільки виглядають здоровими і швидко ростуть. При цьому забарвлення листя здається трохи світліше, і самі вони не так щільно прилягають один до одного.

Відео: РОЗМОВА З ІВАНГАЕМ !!! З EeOneGuy

В будинку для молодила теж знайдеться місце. Головне - подбати про хороше освітлення (інакше рослини витягнуться і втратять кулясту форму) і не переволожити грунт. У просторому контейнері можна скласти цілу композицію з використанням каменів або черепашок. Молодило стане відмінним компаньйоном для алое або кактусів.

Його по праву вважають одним з найвибагливіших садових мешканців. В укритті на зиму і підгодівлі не потребує. Відноситься до сукулентів, тобто, до рослин з запасом вологи в соковитих листі, тому поливати молодило не треба.

Молодило серед грунтопокривних рослин. Приватне фото.

Знаменитий в усьому світі ботанік Д.Г. Хессайон рекомендує відокремлювати і висаджувати відведення навесні. Однак у мене перенесені на нове місце в самий розпал і в кінці літа розетки прекрасно укоренялися, досить посадити їх в пухкий грунт. Ось таке вдале придбання для будь-якої ділянки, яке радує своєю красою і не доставляє ніяких турбот ...

Можливо, ви запитаєте: а як там щодо альпійської гірки? Зізнаюся чесно, поки вона існує тільки в проекті. Не хочеться згадувати, але сподіваюся, все-таки з`явиться на ділянці в наступний дачний сезон. І, звичайно, прикрасою альпійської гірки стане молодило - кам`яна троянда.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже