Клематис тангутський: опис, розмноження, догляд, застосування, фото, сорти

4858627925730ebc12ae010.04194992

Клематис тангутський, як і інші свої клематиси, я вирощую розсадним способом. Насіння, загорнуті в серветку, замочую на добу в теплій (20-25 град.) Воді. Розкладаю їх рідко, злегка присипають (можна і взагалі не присипати). Грунт складаю з дернової землі, піску і товченої крейди (2: 1: 0,1).

Посіви накриваю поліетиленовим пакетом і ставлю в темне місце з температурою + 10-13 град. Через 20-25 днів, коли насіння проклюнутся, виставляю горщик на яскраве світло (не так на прямі сонячні промені).

Сходи відразу ж опудрювальні активованим товченим вугіллям, щоб уникнути поразки сіянців чорною ніжкою. Поливаю їх тільки з пульверизатора або через піддон. Температура в цей час краща + 15-18 град.

Відео: Сорти клематиса

Клематис тангутський 2

Сіянці ще 2-3 тижні тримаю в «теплиці», поступово привчаючи до відкритого повітрю. Можна сіяти насіння і на початку літа, в такому випадку на постійне місце сіянці висаджую на початку осені.

Під час висадки у відкритий грунт (кінець травня-початок червня) заглубляю розсаду на 10 см. Якщо «малюки» слабкі, висаджую їх з мінімальним заглибленням. На період вкорінення їм необхідний розріджений світло.

Грунт в місці залягання коренів потрібно притіняти. Зазвичай з цією метою навколо рослини висаджую аліссум скельний і резуху.

Клематис тангутський 3

Засоленість та сильнощелочной грунт для клематисів тангутських не підходить. На кислому землі рослина не цвіте. Якщо восени коренева система була замульчувати торфом, навесні його обов`язково потрібно прибрати.




З приходом стійкого тепла рослини підгодовую настоєм коров`яку (1:10), по відру на кожне.

Через два тижні - «Кеміра-люкс». Під кожен дорослий кущ сиплю по склянці деревної золи і злегка зашпаровую її в грунт. Чергування органічних і мінеральних добрив дає хороший результат.

При відсутності підгодівлі квіти дрібнішають. З`явилися в рік посадки бутони вищипують.

Клематис тангутський 4

Буває, що клематис тангутський втрачає всю надземну частину. У цьому випадку не варто поспішати викидати корінь. Через рік, а то й два з сплячих бруньок, швидше за все, розвинуться нові пагони.



Для вкорінення живців використовую шматочки свіжої картоплі або буряків. Живці для більш швидкого вкорінення витримую в розчині меду (1 ч.л. - на 1 ст. Води). Овочі ріжу кубиками, проколюю з одного боку і вставляю в отвір держак.

Кубики з «посадками» ставлю в піддон, куди наливаю трохи води. Потім потрібно лише не забувати підливати воду в піддон, а також обприскувати і притіняти живці.

Клематис тангутський 5

Проходячи якось взимку по дачному селищу, звернула увагу на «дивну» ліану, увівшую паркан із сітки рябіци. Уявіть собі: все навколо в снігу, а перед вами дивовижне рослина з пухнастими волохатими кулями, покритими інеєм.

Опинившись влітку в тому ж місці, я не одразу впізнала зимову красуню. Пухнасті кулі, так вразили мене, лише де-не-де проглядали в ажурною листі. Але найцікавіше - вся ліана була усипана досить великими жовтими дзвіночками.

Я вирішила обов`язково отримати цю рослину у себе, дізнавшись, що клематис тангутський (а саме так він і називається) прекрасно розмножується насінням.

Купивши їх, я по всі правилам приступила до посадки. Але всі мої зусилля виявилися марними. Не допомогла і стратифікація - ні одне зернятко не зійшло навіть через 3 місяці.

Навесні я спеціально відправилася на те місце, де вперше побачила клематис. На гілках гойдалися кілька пошарпані «пухнастиків». Господарів не було, і я наважилася відірвати гілочку з насінням, які і посіяла в парник.

Буквально через пару тижнів з`явилися дружні сходи. Коли сіянці трохи підросли, я пересадила їх на грядку, і вже до осені у мене були пристойні кущики. І, що найдивніше, деякі навіть зацвіли.

Клематис тангутський 6

Зима не розчарувала мене. Навіть після сильних морозів, перенесених без всякого укриття, ця ліана радувала своєю зеленню і витонченими квітами до пізньої осені. А зібрані навесні насіння дали дружні сходи.

Мабуть, така природна стратифікація більш дієва. Може бути, не останнім чинником стала свіжість насіння, які можуть втрачати схожість вже через рік. Однак захопленого людини важко зупинити, і я закупила насіння трьох нових сортів і зроблю чергову спробу завести у себе ці дивовижні рослини.

Клематис тангутський 7

Невимогливість до умов зростання, прекрасна зимостійкість, тривалий період цвітіння, декоративність круглий рік роблять цю рослину незамінним елементом вертикального озеленення.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже