Лаванда: опис, розмноження, догляд, застосування, фото, сорти

9738399915730f640f20ef5.91914113

Всякий раз, слухаючи добре відому пісню, я намагалася уявити ці дивовижні квіти. Років 6-7 тому побачила в якомусь виданні фотографію загадкового рослини і була злегка розчарована - простенька травичка з сірувато-зеленими паростками. Але справжнє знайомство відбулося 4 роки тому, коли купила і посіяла її насіння. Грунт для посіву взяла легку, додала піску і пролила фунгіцидом. Миску з посівами загорнула в целофановий пакет і на місяць поставила в холодильник (темп + 1-5 град.) На стратифікацію.

У березні переставила миску на підвіконня, і через деякий час дуже нерівномірно стали з`являтися перші сходи. Коли підросли (до 2-3 пар справжніх листків), розсадила їх в невеликі горщики по 5-6 штук. Витягнулися заглибити до сім`ядоль. Ось тут-то мені і відкрився, напевно, головний секрет лаванди - її аромат, який я вловила при пересадці сіянців.

Над 5-6-й парою справжніх листків пріщіпнула верхівку, щоб сформувати кущик. З настанням тепла мої крихітки вирушили на балкон.

лаванда

В середині літа перевалила розсаду в горщики побільше. Надалі цю процедуру проводила пару раз, оскільки це допомагає рослинам набрати вегетативну масу і легше перенести першу зиму. Але обов`язково потрібно дочекатися, коли коріння обплетуть земляний ком! Невеликі кущики можна висадити в середині літа в сад на до-ращіваніе або на постійне місце. Але у мене саду немає, і я поселила лаванду на балконі.




А тепер про ті вимоги, які ця мила француженка обов`язково пред`явить.

Почва.Обязательно повинна бути легкою, пухкої, з нейтральною реакцією. Підійде звичайна, не сильно удобрена садові або городня з додаванням 1 / 4-1 / 3 ч. Піску. Рослина не переносить надлишку добрив і свіжу органіку! Обов`язковий хороший дренаж і місце в саду без застою води.

лаванда



Місцезнаходження. Дуже сонячне! Навіть бічну тінь лаванда терпіти не стане! І тому поруч з нею небажано сусідство високих рослин. Якщо рослина буде відчувати хоч маленький недолік сонця, це відіб`ється на листі - вона буде сірувато-зеленою. На сонці же перетворюється в щось заворожуючий, ніби срібне.

Навіть на моєму балконі, який виходить на південь, лаванда відчуває себе досить комфортно. Після того, як я висадила її сіянці в перший раз, дуже швидко малюки перетворилися в сріблясті кущики, і в серпні навіть з`явився колосок з квітами! Це був чудовий подарунок! Лаванда з насіння вже на другий рік цвіте справно.

Догляд. Якщо ви створите комфортні умови, особливого клопоту воно вам не доставить. У поливі лаванда не потребує, так як дуже добре переносить посуху. Добривом захоплюватися не варто, у себе на батьківщині вона росте на бідних ( «худих») грунтах. Після цвітіння у молодих рослин обов`язково (у дорослих - бажано) зрізати відцвілі колоски, щоб не витрачалися сили на освіту насіння. Навесні ображати кущик, а відразу після цвітіння подровняйте його.

лаванда

Лаванда адже - багаторічна рослина. Як містити її на балконі, - поставите ви питанням, - що робити з нею взимку? Відповідь проста: вкривати! Зима у нас примхлива: трапляються і відлиги, і морози до -25 град. Але вже четвертий рік моя лаванда зимує на балконі і цвіте щороку. Як тільки температура вночі опускається до 0 град., Укладаю у стіни балкона прямо на бетон листи пінопласту завтовшки від 3 см. На них щільно ставлю горщики з рослинами.

Щілини між ними затикаю м`ятими газетами і зверху вкриваю все в 5-6 шарів нетканим матеріалом. Ретельно підбиваю «ковдру» по краях. Зверху, щоб в разі відлиги тала вода не замочила покривний матеріал, накидаю товсту плівку, але не підтикати, так як рослини повинні дихати. При температурі вище 0 град, перевіряю стан рослин і при необхідності поливаю холодної (не тепла!) Водою. Розкриваю їх навесні при температурі + 1 + 3 град. Ось так зимує моя лаванда вже не перший рік.

Якщо є можливість, можна на зиму горщики з лавандою прикопати в саду. У палісаднику на зиму кущі вкривають тирсою або ялиновими лапками.

На лаванду ніколи не нападають шкідники. Ефірні масла, що виділяються нею, відлякують шкідників від троянд. Якщо у вас сонячний балкон або сад, обов`язково заведіть собі скромну і вишукану француженку. Вона порадує вас!


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже