Міскантус: опис, розмноження, догляд, посадка, застосування в саду, фото, сорти і види

Міскантус: опис, розмноження, догляд, посадка, застосування в саду, фото, сорти і види

Види цього роду привабливі насамперед суцвіттями. Довгі нежноопушенние гілочки з витончено спадають верхівками зібрані в пальчаті суцвіття, які прикрашають високі (в людський зріст) зарості з серпня до глибокої осені.

Міскантус влаголюбив, тому краще відтінити їм задній план ставка або задекорувати канаву, паркан. Цьому уродженцю Далекого Сходу буде потрібно сонячне місце. У середній смузі він не вимерзає.

Розмножується міскантус вегетативно. Цікава декоративна форма zebrina з поперечними золотистими смугами на листках.

Цей злак вважається дуже теплолюбних і малозімостойкіх. Мій багаторічний досвід вирощування міскантусу гігантського в умовах північного сходу Білорусі дозволяє спростувати усталений стереотип про його низьку зимостійкості.

Перше знайомство з цим дивовижним рослиною відбулося десять років тому. Проходячи практику в розплідниках Нижньої Саксонії (ФРН), я був вражений асортиментом вирощуваних там культур.

Серед безлічі видів рослин привернув мою увагу і міскантус гігантський. Нічого подібного не доводилося бачити в рідних краях. Він ріс тут величезними куртинами, досягаючи висоти 3-4-х метрів. Німці явно небайдужі до цієї траві, так як вирощують її там дуже часто.

Варіанти використання міскантусу в озелененні були різними - біля стін будівель, по кромці або навіть в центрі газону, на березі водойми ... Майже у всіх випадках міскантус претендував на роль солітера.




З`явилося величезне бажання виростити цього гіганта у себе. Але німецькі колеги-фахівці скептично оцінили перспективи моєї затії. Протягом декількох років, дійсно, довелося помучитися.

В першу ж зиму половина привезеного і висадженого восени кореневища вимерзла. Друга частина прекрасно перезимувала в підвалі, а навесні я розділив її на кілька частин і висадив в грунт.

Перші роки після посадки міскантус розвивався слабо і ледь досягав двох метрів висоти. Рослини не мали тієї декоративності і тропічного шарму, як в Німеччині. І все-таки ретельність дало свої результати.

Сьогодні, через десять років копіткої роботи, помилок і розчарувань, я з гордістю можу стверджувати, що успішно адаптував міскантус гігантський до наших грунтово-кліматичних умов.



Рослини зараз досягають висоти трьох з половиною метрів. У моєму саду росте кілька досить великих кущів цієї трави. Тільки один з них я вкриваю. Навіть в сувору, снігу й наступної зими, коли морози довго трималися нижче -30 град., Все кус-ти збереглися.

Правда, «прокинулися рослини» в той рік дуже пізно - в кінці травня. Це пояснюється тим, що у неукритих рослин вимерзли найбільш розвинені нирки на верхній частині кореневища. А для пробудження сплячих бруньок в нижній частині кореневища потрібно більше часу.

У чому секрети вирощування міскантусу? Їх не багато. Найголовніший - це місцевий, добре адаптований посадковий матеріал.

Міскантус гігантський - тепло- і вологолюбна культура. Не терпить сухих піщаних грунтів. Розташовувати рослини потрібно на сонячному, захищеному від сильних і холодних вітрів місці. У місцях, що продуваються протягами, знижується декоративність рослин через частого обламування листя. Перед посадкою необхідно правильно визначитися з місцем.

Рости на одному місці він може довгі роки, постійно збільшуючи діаметр куща і одночасно декоративність. Пересадити великий кущ міскантусу непросто.

Перші один-два роки після посадки молодий кущ росте відносно повільно, зазвичай досягаючи висоти 2-2,5 м. І тільки пізніше, коли рослина добре вкорениться і набереться сил, воно буде готове показати всю свою велетенську міць і красу.

Перші пару-трійку років необхідно обов`язково вкривати молоді кущі. Я вкриваю міскантус його ж листям.

В іншому догляд за міскантус звичайний. У суху погоду необхідний полив, особливо в період активного росту. Гострий дефіцит вологи може істотно уповільнити ріст пагонів.

Для бурхливого росту рослин в першій половині сезону необхідні підгодівлі рідкими органічними або мінеральними добривами з підвищеною часткою азоту. З середини липня підгодівлі поступово скорочуються. З серпня бажано не вносити азот. Інакше це негативно позначиться на зимостійкості.

Упевнений, що ця цікава трава сподобається багатьом любителям рослин ...


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже