Місячний календар квітникаря на січень 2016

Час для місячного календаря квітникаря московське.
Початком місячної доби є час сходу Місяця.




Увага: У зимові місяці у більшості кімнатних рослин період спокою або істотне пригальмовування в зростанні. Мінімальний догляд - це поливи, обробка від шкідників і перевалка при необхідності: якщо рослина було залито, з`явилися шкідники. Розпушування грунту і санітарна обрізка також проводяться за потребою: якщо земля в горщику довго не просихає, всохли гілки від протягу і т. Д. Інші прийоми догляду: підживлення, щеплення, яка формує і омолоджуючу обрізку, пересадку, розподіл і т.д. варто відкласти до кінця лютого, поки не настануть по-справжньому світлі дні. Виняток становлять рослини, які досвічують лампами, і які продовжують рости, цвісти або плодоносити.

Датамісячні добуМісяць у знакуСхід МісяцяЗахід Місяцяфаза МісяцяМісяць без курсурекомендуєтьсяНе рекомендується
1 січня21-еВаги з 9:54 11:513-тя чверть спадаючий місяцьз 08:33 До 9:41З 9:54
Посадка і посів бульбових рослин і каудексних (адениума, ятрофа і ін.) І квітучих рослин.
Укорінення живців, обрізка (омолоджує, що формує, санітарна).
Підживлення рослин органічними добривами і полив.
Розпушування, прополка, мульчування.
Щеплення, обприскування, пасинкування.
Замочування насіння.
2 січня22-еваги00:2412:104-я чверть спадаючий місяцьз 19:23Посадка і посів бульбових рослин і каудексних (адениума, ятрофа і ін.) І квітучих рослин.
Укорінення живців, обрізка (омолоджує, що формує, санітарна).
Підживлення рослин органічними добривами і полив.
Розпушування, прополка, мульчування.
З 19:23 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
Щеплення, обприскування, пасинкування.
Замочування насіння.
3 січня23-їСкорпіон з 21:371:3012:314-я чверть спадаючий місяцьдо 22:36До 22:36 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
4 січня24-еСкорпіон2:3612:534-я чверть спадаючий місяць Замочування насіння.
Посів посадка багаторічних культур, а також кактусів і всіх рослин, що мають колючки, ампельних рослин. Можлива посадка зелені.
Обрізка і прищіпка для стримування зростання крони.
Можливо розпушування та прополювання (акуратно), при необхідності перевалка кімнатних квітів, підготовка грунту.
Полив, підживлення органічними добривами.
Обприскування від шкідників і хвороб.
Пересадка, будь-які ушкодження коренів, розподіл бульб, кореневищ і цибулин.
5 січня25-еСкорпіон3:4213:184-я чверть спадаючий місяцьз 20:47Замочування насіння.
Посів посадка багаторічних культур, а також кактусів і всіх рослин, що мають колючки, ампельних рослин. Можлива посадка зелені.
Обрізка і прищіпка для стримування зростання крони.
Можливо розпушування та прополювання (акуратно), при необхідності перевалка кімнатних квітів, підготовка грунту і закладка компосту.
Полив, підживлення органічними добривами.
Обприскування від шкідників і хвороб.
Пересадка, будь-які ушкодження коренів, розподіл бульб, кореневищ і цибулин.
6 січня26-еСтрілець з 9:394:4713:494-я чверть спадаючий місяцьдо 9:56До 9:56 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
після 9:56
Посів і посадка ампельних рослин.
Підготовка землі, розпушування, прополка і санітарна обрізка.
Обприскування від шкідників і хвороб.
Полив і звичайне обприскування, підгодівлі добривами, обрізка, прищіпка.
7 січня27-еСтрілець5:5114:274-я чверть спадаючий місяць з 5:04 до 14:26До 14:26 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
після 14:26
Посів і посадка ампельних рослин.
Підготовка землі, розпушування, прополка і санітарна обрізка.
Обприскування від шкідників і хвороб.
Полив і звичайне обприскування, підгодівлі добривами, обрізка, прищіпка.
8 січня28-еКозеріг з 18:596:5115:134-я чверть спадаючий місяцьз 5:44 до 18:07До 18:07 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
З 18:07 до 18:59 календар за 7 січня.
після 18:59
Полив, підживлення органічними добривами.
Санітарна обрізка засохлих і хворих гілок, зайвих пагонів.
після 18:59
Турбувати кореневу систему, обрізати коріння і глибоко рихлити землю.
9 січня29-еКозеріг6:5115:134-я чверть спадаючий місяць Полив, підживлення органічними добривами.
Санітарна обрізка засохлих і хворих гілок, зайвих пагонів.
Турбувати кореневу систему, обрізати коріння і глибоко рихлити землю.
10 січня1-е і 2-еВодолій з 23:358:3117:15Молодик 4:39з 20:39 до 23:23Відпочиваємо, читаємо корисну літературу з садівництва і квітникарства.
11 січня3-иВодолій9:1118:281-я чверть, зростаючий місяць Можна сіяти і садити деякі кімнатні рослини, які не плодові і самі невибагливі.Утримайтеся від поливів, пересадок і підгодівлі, а також кардинальної обрізки крони.
12 січня4-еВодолій9:4419:451-я чверть, зростаючий місяцьз 4:09Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
13 січня5-еРиби з 3:1610:1321:051-я чверть, зростаючий місяцьдо 2:53Посів і посадка кімнатних рослин, особливо декоративно-квітучих, кактусів і сукулентів.
Полив і підживлення мінеральними добривами.
Щеплення і живцювання.
Кардинальна обрізка крони.
Садити ніжні трав`янисті рослини, плодові деревця і неморозостійких рослини.
Займатися землею і тривожити коріння.
14 січня6-ериби11:0223:461-я чверть, зростаючий місяцьз 19:31Посів і посадка кімнатних рослин, особливо декоративно-квітучих, кактусів і сукулентів.
Полив і підживлення мінеральними добривами.
Щеплення і живцювання.
З 19:31 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
Кардинальна обрізка крони.
Садити ніжні трав`янисті рослини, плодові деревця і неморозостійких рослини.
Займатися землею і тривожити коріння.
15 січня7-еОвен з 6:0511:0223:461-я чверть, зростаючий місяцьдо 5:48Прополка бур`янів.
Проріджування крони, видалення сухого листя, відмерлих гілок.
Можна проводити щеплення, але не черенковать.
Кардинальна обрізка крони.
Пересадки, поливи і посів насіння садових і кімнатних рослин.
16 січня8-еОвен11:27 1-я чверть, зростаючий місяць Прополка бур`янів.
Проріджування крони, видалення сухого листя, відмерлих гілок.
Можна проводити щеплення, але не черенковать.
Кардинальна обрізка крони.
Пересадки, поливи і посів насіння садових і кімнатних рослин.
17 січня9-еТелець з 8:5011:521:062-я чверть, зростаючий місяцьз 2:26 до 8:48До 8:48 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
після 8:50
Замочування, посів і посадка кімнатних рослин, деяких садових квітів (за термінами).
Гарний час для посіву кактусів і сукулентів.
Полив і підживлення мінеральними добривами.
Можна пересаджувати (з обережністю), перевалювати рослини і проводити щеплення.
Кардинальна обрізка крони.
Прополка бур`янів. Обрізка коренів, розподіл кореневищ і нащадків.
18 січня10-еТелець12:222:252-я чверть, зростаючий місяць Замочування, посів і посадка кімнатних рослин, садових квітів (за термінами).
Гарний час для посіву кактусів і сукулентів.
Полив і підживлення мінеральними добривами.
Можна пересаджувати (з обережністю), перевалювати рослини і проводити щеплення.
Кардинальна обрізка крони.
Прополка бур`янів. Обрізка коренів, розподіл кореневищ і нащадків.
19 січня11-еБлизнюки з 11:4912:563:412-я чверть, зростаючий місяцьз 9:50 до 12:13До 9:50 см. Календар на 18 січня.
з 9:50 до 12:13 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
після 12:13
Посадка, пересадка і формування тільки плетистих, ампельних, витких рослин. В тому числі, суниці, полуниці, можна жимолость.
Посів насіння садових і кімнатних культур. Прополка, розпушування грунту, підготовка землі.
Обробка проти хвороб і шкідників.
Пасинкування, повітряні відведення.
після 12:13
Пересадки і обрізка коренів, розподіл кореневищ і нащадків.
Полив і підживлення добривами.
20 січня12-еБлизнюки13:374:532-я чверть, зростаючий місяць Посадка, пересадка і формування тільки плетистих, ампельних, витких рослин. В тому числі, суниці, полуниці, можна жимолость.
Посів насіння садових і кімнатних культур. Прополка, розпушування грунту, підготовка землі.
Обробка проти хвороб і шкідників.
Пасинкування, повітряні відведення.
Пересадки і обрізка коренів, розподіл кореневищ і нащадків.
Полив і підживлення добривами.
21 січня13-еРак з 15:3214:275:582-я чверть, зростаючий місяцьз 11:01 до 16:28До 11:01 см. Календар 20 січня.
з 11:01 до 16:28 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
після 16:28
Полив і мінеральні підгодівлі.
Обрізання крони.
22 січня14-ерак15:246:532-я чверть, зростаючий місяць Саме час погортати каталоги і закупити насіння овочів (томати, огірки, баштанні), Полив і мінеральні підгодівлі.Обрізання крони.
23 січня15-еЛев з 21:2616:287:402-я чверть, зростаючий місяцьз 9:21 до 22:21з 9:21 до 22:21 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
24 січня16-еЛев17:358:17Повний місяць 4:45 Відпочиваємо, читаємо корисну літературу з садівництва і квітникарства.
25 січня17-еЛев18:448:483-тя чверть спадаючий місяцьз 5:51Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
26 січня18-еДіва з 7:1019:579:133-тя чверть спадаючий місяцьдо 06:46Обробка і підготовка землі. Прополка, розпушування, підгортання.
Посів і посадка кімнатних рослин, особливо кореневищних, з повітряними корінням (філодендронів), а також дерев і чагарників, не призначених для плодоношення.
Полив і підгодівля органічними удобреніямі.обрезка.
Замочування насіння.
27 січня19-еДіва21:019:363-тя чверть спадаючий місяць Обробка і підготовка землі. Прополка, розпушування, підгортання.
Посів і посадка кімнатних рослин, особливо кореневищних, з повітряними корінням (філодендронів), а також дерев і чагарників, не призначених для плодоношення.
Полив і підгодівля органічними добривами.
Замочування насіння.
28 січня20-еВаги з 17:0722:089:563-тя чверть спадаючий місяцьз 3:10 до 17:59До 17:59 Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
після 17:59
Посадка і посів бульбових рослин і каудексних (адениума, ятрофа і ін.) І квітучих рослин.
Укорінення живців, обрізка (омолоджує, що формує, санітарна).
Підживлення рослин органічними добривами і полив.
Розпушування, прополка, мульчування.
Щеплення, обприскування, пасинкування.
Замочування насіння.
29 січня20-еваги23:1410:163-тя чверть спадаючий місяць Посадка і посів бульбових рослин і каудексних (адениума, ятрофа і ін.) І квітучих рослин.
Укорінення живців, обрізка (омолоджує, що формує, санітарна).
Підживлення рослин органічними добривами і полив.
Розпушування, прополка, мульчування.
Щеплення, обприскування, пасинкування.
Замочування насіння.
30 січня21-еваги 10:363-тя чверть спадаючий місяцьз 4:34Місяць без курсу, з рослинами не працювати.
31 січня22-еСкорпіон з 6:2600:1910:573-тя чверть спадаючий місяцьдо 6:50Замочування насіння.
Посів посадка багаторічних культур, а також кактусів і всіх рослин, що мають колючки, ампельних рослин. Можлива посадка зелені.
Обрізка і прищіпка для стримування зростання крони.
Можливо розпушування та прополювання (акуратно), при необхідності перевалка кімнатних квітів, підготовка грунту.
Полив, підживлення органічними добривами.
Обприскування від шкідників і хвороб.
Пересадка, будь-які ушкодження коренів, розподіл бульб, кореневищ і цибулин.


Примітка: не варто приймати місячний календар квітникаря буквально, як керівництво до дії. Якщо в жовтні або січні місяці ви побачите рекомендації, що «можна сіяти і садити деякі кімнатні рослини» або «поливати і підгодовувати органічними подкорменіямі», то знайте, що дотримуватися їх допустимо тільки досвідченим квітникарям і стосується це тільки рослин, що знаходяться в певних умовах. Наприклад, плодоносні кімнатні дерева допустимо підгодовувати щомісяця навіть взимку. Рослини, які восени і взимку перебувають у теплих умовах довгого світлового дня (з досвітки лампами), також можна підгодовувати і навіть пересаджувати. Досвідчені квітникарі і взимку можуть успішно черенковать і переукоренять рослини, а також висівати насіння або проводити штучне запилення. У загальних же правилах рослинництва, з настанням осені, похолоданням, скороченням світлового дня і інтенсивності освітлення, тобто переходом рослин в стадію спокою або уповільнення розвитку, проводити підживлення, пересадки, щеплення, обрізки та інші процедури настійно не рекомендується.



Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже