Штамбова троянда: укриття на зиму

штамбова троянда

Я починаю пригинати штамбові троянди рано, щоб укрити їх до початку листопада. А якщо очікується морозна осінь, то навіть і раніше.

У вересні відв`язувати штамби від опори - нехай звикають до нахиленого положення і під вагою крони поступово схиляються до землі. Через тиждень-два приступаю до пригибании. Штамбові троянди не люблять квапливих. Незважаючи на те, що часто молоді штамби гнуться досить легко, не варто пригинати їх з першого разу до самої землі. Я беру верхню частину стовбура і, обережно розгойдуючи його, як маятник, вгору-вниз, поступово нахиляє все ближче і ближче до землі.

Якщо відчуваю опір, не поспішаю. За пару вихідних можна встигнути підтягнути штамб до землі. Пригнувши на максимально можливу відстань, фіксую похиле положення гнутим прутком і залишаю на тиждень. У наступні вихідні пригинаю штамб ще нижче. Дію так, поки троянда не ляже на землю, наскільки дозволяє крона.

З віком стовбур стає все товщі, і пригинати його все складніше - особливо вперті штамби краще обережно підкопати.

У другій половині жовтня необхідно обрізати листя і зв`язати крону мотузкою, щоб зменшити її обсяг. Після цього обприскати 3% -ним розчином залізного купоросу і залишити обсохнути.




Укриття штамбової троянди. Пригинаємо штамб до землі і фіксуємо прутком.

Після цього можна приступати до укриття. Найважливіше - звичайно, місце щеплення. Але укласти його на землю проблематично через крони: заважають гілки. Висить над землею місце щеплення не тільки може вимерзнуть, вагу снігу може розплющити крону. Щоб цього не сталося, під нього потрібно підкласти підпірку - пінопласт або пластикову пляшку.

Укриття штамбової троянди. Підкладка з пінопласту під місце щеплення.



Далі я засинаю місце щеплення торфом або сумішшю піску з землею (навіть якщо ви не підгортати троянди, штамбові - краще все ж підгорнути). Потім додатково засинаю крону сухим листям: сумішшю березових і дубового листя, які я збираю заздалегідь і зберігаю в мішках в сухому місці.

Укриття штамбової троянди. Підгортання місця щеплення і укриття крони листом.

Серед листя краще покласти мишачу отруту.

Відео: Укриття штамбових троянд на зиму

Укриття штамбової троянди. Отрута від мишей.

Далі накриваю все одним шаром спанбонду. З одного боку обв`язують його навколо стовбура синтетичним шпагатом, з іншого - притискаю камінням або металевими шпильками з твердого дроту. Не забудьте залишити віддушину.

Підгортання ефективно, лише коли воно сухе. новий спанбонд-60 не пропускає воду, але якщо очікується дощова осінь, можна накинути на нього шматок влагозащитной плівки. На початку листопада закрийте віддушину, приберіть плівку і накрийте ще двома шарами спанбонду.

Сам стовбур перші роки я не утеплювала, це була моя помилка. У суворі зими підмерзає і підщепу. Тепер останнім шаром спанбонду я накриваю штамбову троянду - і стовбур, і крону. Укриття готове.

Відео: Як укрити штамбову троянду на зиму

Укриття штамбової троянди готове.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже