Єдність стильового рішення дому та навколишнього його саду

Дизайн заміського будинку 


Якщо ви цікавитеся цією темою, то, напевно, вже щось читали, дивилися журнали. Мої пізнання в цій сфері теж починалися з літератури. І багато в чому з того, про що мені довелося читати, я переконалася в реальному житті.

Я ні в якій мірі не маю на меті скласти конкуренцію професіоналам з області ландшафтного або садового дизайну або будівництва. Просто багато речей настільки очевидні, що стає дивним, як можна не бачити, не помічати їх.

Інформація, почерпнута зі спеціальної літератури, змусила мене звернути увагу на те, що багато дачників, які не мають можливості скористатися послугами дизайнерів і змушені створювати свій сад самостійно, роблять масу помилок. Та й свіжоспечені дизайнерські фірми, створені на потребу дня і мають в своєму штаті слабеньких фахівців, дуже часто просто ганьблять своїх колег по професії.

Одна з найбільш поширених помилок в організації садового і присадибної простору - це поєднання надто великої кількості абсолютно різнорідних по стилю і природі матеріалів. Я розумію, що часто це йде від нестачі коштів власника ділянки. Але набагато частіше люди просто не замислюються і ліплять свій будинок і ділянку або з найкращих, на їх погляд, або з найбільш доступних матеріалів. І в тому і в іншому випадку можна досягти чудових результатів, якщо підійти до цього розумно.

Ну, посудіть самі. Якщо ви побудували дерев`яний будинок, або, того краще, - зруб, то облаштовувати ділянку навколо нього потрібно так само за допомогою дерева. Чи не найвдаліший варіант в цьому випадку, наприклад, альтанка з цегли ... Тему дерева бажано продовжити і в малих архітектурних формах.

Дерев`яний будинок 




Крім необхідності підбору співзвучних за зовнішніми характеристиками матеріалів дуже важливо при організації ділянки і будівництві будинку витримувати якийсь певний архітектурний стиль.

Якщо ви не дуже розбираєтеся в стилях, то спробуйте як би відволіктися від дійсності і перенесений в ті часи, коли нормою життя були, наприклад, дерев`яні будинки, і уявіть собі, що ви живете в той час. Або перенесіться подумки в іншу країну з її укладом. Ось і будуйте все так, як було прийнято в той час і в тій країні. І не помилитеся - все буде стильно.

Якщо у вас будинок з білої цегли, то краще за все і споруди в саду зробити з нього ж. Красиво буде виглядати білі цегляні стовпчики в поєднанні з залізними гратами якщо ви захочете спорудити, наприклад, альтанку. І хоча зараз в моді колод споруди, така альтанка (колодязь, сарайчик) будуть виглядати гармонійніше, створять єдиний архітектурний ансамбль з вашим будинком. В цьому випадку відмінно впишуться майданчики і доріжки з тротуарної плитки, а з меблів підійдуть навіть пластикові крісла і столи.



Білий дім

Якщо ж при будівництві будинку крім цегли або дерева застосовувався бутовий камінь (цоколь, що підноситься над землею фундамент і т.п.), то дуже доречно буде повторити тему рваного каменю в садових будівлях. Відмінно виглядатимуть доріжки та майданчики, вимощені каменем або засипані щебенем, невеликим гравієм. Зробіть такий же бутовий фундамент під сарайчик, обкласти невеликим бутом кільце колодязя - і ви побачите, як зазвучить в єдиному ансамблі територія навколо вашого будинку.

Кам`яний будинок і доріжка

На цю тему можна говорити дуже багато. Головне частіше критично дивитися на своє «дітище» і не відступати від намічених рубежів. 

Мені подобається поєднання класичного червоної цегли, (з підпалинами глини, деякою недбалістю в кладці) з рваним бутовим каменем. Обожнюю черепицю, але мені вона не по кишені.

Будинок і паркан із червоної цегли

Кам`яні будівлі чудово поєднуються з деревом і металом. Вони взаємно доповнюють один одного. Трохи металу і каменю не завадить і в дизайні саду з будинком з дерева.

Всі природні матеріали можуть гармонійно поєднуватися, але тільки один з них все ж повинен бути солістом.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже