Ландшафтний дизайн: дрібниці, що створюють ціле

Відео: Автоматична Кофемашина Jura J9.2 відеоогляд - coffeemag.com.ua

Дизайн: дрібниці, що створюють ціле

Створюючи свій сад, не забувайте, що іноді саме дрібниці впливають на загальне враження.
Якщо в саду є газон, а з ним межує квітник, потрібно постаратися, щоб край газону був чітким. Адже якщо навіть територія квітника буде міститися в ідеальному стані, без єдиного бур`янинки, але до неї буде примикати зарослий колосяться газон, то вони просто зіллються воєдино і очікуваного ефекту від рабатки або миксбордера не вийде.
Перехід від газону до квітника, рабатки або клумбі можна розмежувати по-різному.

Роздільником може послужити, наприклад, доріжка уздовж краю квітника. В такому випадку, потрібно постаратися зробити її досить широкою, щоб при русі по ній не пошкодити ні газон, ні квітник. Рівень доріжки бажано зробити таким, щоб при стрижці газону косаркою її лопаті не пошкодити покриттям доріжки. Якщо ж це просто грунтова стежка, то її край від газону краще відгородити. Це можна зробити по-різному.

Відео: Автоматична Кофемашина JURA IMPRESSA J9 відеоогляд - coffeemag.com.ua

На жаль, на нашому пострадянському просторі ще занадто мало пропонується дійсно красивих і доступних за ціною бордюрів. Все більше це пластикові стрічки. Якщо Ви все ж зважитеся придбати їх, то постарайтеся вибрати найбільш нейтральну і непомітну в землі за кольором. Мені найбільше подобаються чорні.

Вкопати стрічку потрібно глибше, на залишати стирчати зверху пластик. Їм можна пошкодити ноги при ходьбі.
Деякі дешеві бордюрні стрічки мають властивість кришитися після декількох циклів заморожування. Майте це на увазі. Таку стрічку найкраще на зиму прибирати в приміщення.

Відео: KUH.MARKET Класична кухня сьогодні

Непогано виглядають бордюри з каменю чи бетону. Можливі варіанти і з цегли. Багато хто пам`ятає радянські клумби, «облямовані» зубчиками цегляного бордюру. Цей варіант буде доречний, якщо у Вашому саду більш-менш регулярне планування. Але от якщо Ваш сад в природному стилі, то замість бордюру можна укласти досить товсті гілки або не товста стовбури дерев. Ось приклад такого варіанту стежки Дизайн: дрібниці, що створюють ціле




Точно так же відгороджується перехід від газону до власне квітнику. Така чітка грань допомагає виділити, підкреслити красу не тільки квітника, а й газону. При цьому бажано все-де стежити за газоном, стригти його регулярно, не дозволяючи колоситися і зливатися висотою з квітником. 

Дизайн: дрібниці, що створюють ціле



А ось фотографія саду Юлії Тадеуш з Мінська. Зверніть увагу, як красиво виглядає трав`яна доріжка, обмежена чіткою лінією чистої землі.
Дизайн: дрібниці, що створюють ціле

Колись, коли ще не було в продажу бордюрних стрічок, а пирій в моєму молодому саду був ще дуже сильний, я рятувалася від нього невеликими канавками. На початку сезону я просто відрізала лопатою край газону, викопувала його на глибину в пів-багнета лопати і обтрушувала землю з коренів трави на відстані сантиметрів 15 від обрізаного краю газону. У такі канавки трава на лізе, а якщо і намагається кинути туди коріння, то з ними я дуже просто справлялася разихлітелем у вигляді тризуба кішки. просто потрібно було протягнути по краю клумби. Коріння легко діставалися, а край квітника був охайно розпушений.

Відгородити квітник можна і за допомогою каменів. Але тут виникає небезпека, що бордюр стане схожий на «бусики», тому потрібно подумати перш ніж зважитися на такий варіант. Є одне більш цікаве рішення, коли до Миксбордер з квітів як би прирощується місцями невеликий острівець з щебеню. На ньому можна поселити молодила, а можна залишити як є. Він виглядає дуже мальовничо. Такий прийом я підгледіла теж на фотографіях саду Юлії Тадеуш


Дизайн: дрібниці, що створюють ціле

Крім прекрасного декоративного ефекту, відсипання з щебеню дозволяє поселити рослини, що не терплять застій води.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже