Куплю квітів і подарую букет

Відео: Олександр Барикін - Я буду довго гнати велосипед

Куплю квітів і подарую букет ...

Відео: Циганський хлопчик перепел пісню А. Барикіна - Я буду довго гнати велосипед




8 Марта вже не за горами, а це означає, що скоро всім представникам сильної статі доведеться витратитися на квіти. Але, як з`ясували "Известия", В цьому році витрати на букет виростуть, в порівнянні з минулим роком, на 30-50%. І якби ж то якщо мова йшла про якихось шикарних голландських трояндах. подорожчають навіть "демократичні" гілочки мімози.

Про те, що ціни на квіти значно зросли, "Известиям" розповіли відразу в декількох компаніях.

- Дивіться самі. У минулому році ми продавали троянди по 40 рублів за штуку, зараз - по 60 рублів. Мімози у мене коштували 15 рублів за гілочку, тепер - 25-30 рублів, - розповідає менеджер підмосковній фірми "світ квітів", Що займається оптовими поставками.

Ціни ростуть через коливання курсу валют, пояснює квіткар. Зміцнилося євро - зросли ціни на аукціоні в Голландії, підріс долар - подорожчали послуги міжнародних перевезень. А вітчизняні квіти якістю не радують. Простоять день-другий і марніють, скаржаться продавці.

Тим часом 8 Березня для торговців квітами - найбажаніша дата. У цей день багатьох з них роблять половину всієї виручки за рік. Покупці за традицією не економлять і роздрібні націнки починаються від 100%.

- У минулому році ми продавали тюльпани по 70-80 рублів. А зараз, напевно, піднімемо ціну до 90, - розповідає власник однієї з московських торгових мереж.

Якщо голландські тюльпани постраждали від курсу євро, то абхазькі мімози - а їх на нашому ринку більшість - через аномально теплу погоду, що трапилася взимку в цій республіці.

- Кількість мімози, що поставляється з Абхазії до Росії до свята 8 Березня, складе всього 25% від експортних обсягів весни-2008, - бідкається директор Інституту ботаніки Академії наук Абхазії Сергій Бебія.

Втім, самі квіткарі вважають, що поки ніякої катастрофи не сталося. Хоча і визнають, що з абхазької мімозою довелося повозитися.

- Довелося збирати, запечатувати в пакети і тримати в прохолодному місці. Якщо мімоза розквітає вчасно, то її буває безліч і відповідно ціна низька. А якщо розквітає занадто пізно або занадто рано - висока, - розповідає підприємниця з Адлера. За її словами, в цьому сезоні роздрібні ціни на мімозу виростуть мінімум на 30%.

До речі, великі оптовики з абхазькими квітами вважають за краще не працювати.

- Часто-контрабанда, - стверджує менеджер із закупівель в одній зі столичних фірм. У їхньому асортименті - голландська мімоза, яку в основному купують флористичні салони. Оптова ціна - 60 рублів за гілочку. А в роздріб пухнаста "іноземка" може потягнути на 200-250.

ще одні "учасники" квіткового ринку - всюдисущі бабусі. У свято 8 Березня у них можна купити ті ж мімози або тюльпани з істотним "дисконтом". Правда, походження цієї продукції, як правило, нелегальне.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже